Завантажити ще

На орбіті Землі побудують готель

На орбіті Землі побудують готель
Фото: voyagerstation.com

Voyager Station - таку назву отримав готель, побудувати який і розмістити на низькій навколоземній орбіті намірилася корпорація Orbital Assembly Corporation (OAC). Її грандіозні плани поки скидаються на фантастику - нехай навіть високонаукових. Але якщо їм і справді буде судилося здійснитися, то конструкція стане найбільшою, коли-небудь була зведена людьми в космосі.

Готель, схожий на колесо огляду, буде обертатися і тим самим створювати гравітацію в житлових відсіках, розташованих на «ободі» діаметром приблизно в 200 метрів. Варіантів кілька: від місячної сили тяжіння в 1/6 земної, до марсіанської - в 40 відсотків.

У приватних номерах можна буде розміститися з земним комфортом. Фото: voyagerstation.com

У приватних номерах можна буде розміститися з земним комфортом. Фото: voyagerstation.com

Передбачається зістикувати один з одним 24 житлових відсіку площею 24 на 12 метрів кожен. У них обладнають готельні номери на 400 чоловік в цілому, влаштують ресторани, бари, спортзали, кінотеатри та іншу властиву готелям інфраструктуру. Штучна гравітація дозволить нормально всього цього функціонувати. Найголовніше: звично - по-земному - працюватимуть ванні кімнати і туалети, в яких не доведеться викручуватись, щоб ополоснуться або відправити природні потреби. Як зараз на Міжнародній космічній станції (МКС) - в невагомості. Спраглі екзотики - тієї самої невагомості - зможуть насолодитися нею, перемістившись з «обода» колеса ближче до його «втулці».

Для естетів будуть передбачені тераси з панорамними видами на Землю, а для екстремалів - відкриті балкони. Щоб можна було вийти в космос.

Частина приміщень «космічні готельєри» збираються здавати вченим - під лабораторії, в яких вони зможуть проводити експерименти, аналогічні тим, що час від часу влаштовують на МКС. І тут знову ж таки можливі варіанти - відсіки з гравітацією і без. Залежно від поставлених завдань.

Передбачається, що трансфер до багатофункціонального космічного готелю організовує компанія SpaceX Ілона Маска: спочатку буде доставляти туристів важкими ракетами Falcon 9, а потім і кораблями Starship, на яких, як вважає Маск, і до Марса можна дістатися - в тамтешні готелі. Зрештою справа може дійти і до космічного ліфта - такого собі підйомника, що з'єднує Землю і готель: фантазувати - так вже, що називається, по повній програмі.

Хто знає, раптом у них вийде? Обіцяють впевнено. На будівництво Voyager Station вже збирають гроші - продають акції приватним інвесторам за ціною 0,25 долара за штуку.

До речі, рік тому про плани побудувати свій орбітальний готель - куди, щоправда, більш скромний - розповідали в NASA. Американське космічне агентство мало намір пристикувати до свого модулю «Гармонія» на МКС так званий комерційний житловий модуль, розрахований на комфортне перебування 8 осіб.

Почати приймати гостей американці хотіли вже в 2024 році. Нинішня пандемія могла внести зміни - в сенсі термінів. Але ні про що таке в NASA поки не повідомляли.

Конкретні ціни на підйом в космос, проживання там і спуск поки ніхто не називає. Але те, що буде дорого, - можна не сумніватися. Чи не десятки мільйонів доларів, як зараз за кілька діб на МКС - в загальній каюті і без особливих зручностей, але сотню-другу тисяч доведеться викласти.

А любителі екзотики можуть поборотися в баскетбол або пострибати на батуті в умовах невагомості. Фото: voyagerstation.com

А любителі екзотики можуть поборотися в баскетбол або пострибати на батуті в умовах невагомості. Фото: voyagerstation.com

Новини по темі: Космос Готель NASA