Завантажити ще

Коли наступного разу українці гулятимуть чотири дні поспіль? А скільки вихідних на Новий рік і Різдво?

Коли наступного разу українці гулятимуть чотири дні поспіль? А скільки вихідних на Новий рік і Різдво?
Фото: Архів КП в Україні

Закінчилися останні в 2022 році чотириденні довгі вихідні, які тривали з 14 по 17 жовтня - День захисника України, перенесений робочий день (багатьом тепер 23-жовтня відпрацьовувати) і два календарних вихідних дня. Коли ж такі міні-канікули українці отримають наступного разу?

Правильна відповідь: навесні. Кабмін у 2022-му році влаштував українцям чотириденні канікули на 8 березня і День Конституції. У Міжнародний жіночий день і 28 червня - в День Конституції України керівникам підприємств, установ і організацій, де встановлено п'ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями в суботу та неділю, рекомендували перенести робочі дні:

  • з понеділка, 7 березня, на суботу, 12 березня;
  • понеділка, 27 червня, на суботу, 2 липня.

Таким чином по чотири вихідних поспіль буде з 5 по 8 березня і з 25 по 28 червня.

Коли такі довгі триденні вихідні? З цим краще: вже в грудні. Католицьке Різдво в грудні-2021 вдало розташувалося в календарі: 25 грудня - це субота, і понеділок, 27 грудня, повинен стати вихідним днем - ось ще три дні канікул.

Крім того, з огляду на, що 31 грудня 2021 і 7 січня 2022 - п'ятниця, на новорічні свята будуть дві серії довгих вихідних мінімум по три дні (якщо уряд не розщедриться і переносами не перетворить їх в 4-денні) - з 1 по 3 січня ( адже 1 січня випало на суботу, то 3 січня, понеділок - вихідний) і з 7 по 9 січня. Номінально 31 грудня - робочий день, і перенести його ніхто нікуди не може, але ми ж себе знаємо: навіть якщо Кабмін його вихідних не оголосить, багато примудритися і все ж влаштують собі чотириденні канікули на стику старого і нового року. Однак це буде неофіційно.

Раніше повідомлялося, що з липня 2022 і далі в Україні може з'явитися ще один вихідний день. Володимир Зеленський запропонував депутатам зробити таким нове державне свято - День української державності, який відзначається 28 липня.