2 грудня
Завантажити ще

В Україні виписали перший мільйон електронних лікарняних: треба було два тижні

В Україні виписали перший мільйон електронних лікарняних: треба було два тижні
Фото: prokazan.ru

Лікарі в Україні оформили понад мільйон електронних лікарняних з моменту повноцінного запуску системи - 1 жовтня. З цього дня іншим шляхом отримати лікарняний лист неможливо. Про красиву цифру віцепрем'єр і міністр цифрової трансформації Михайло Федоров розповів в своєму телеграм-каналі.

- Понад мільйон електронних лікарняних. Саме стільки документів оформили лікарі через два тижні після запуску послуги по всій країні. Зараз послуга особливо актуальна. Разом з пандемією коронавіруса починаються і сезонні хвороби. Дуже важливо розвантажити лікарів, спростити отримання страхових виплат і скоротити контакти між людьми, - зазначив він.

Федорову здається, що такий результат - підтвердження, наскільки українці хотіли отримати послугу в електронному форматі.

- Електронні лікарняні намагалися впровадити 10 років. І нарешті ми зробили цей найважливіший крок до початку режиму paperless в медицині, - резюмував він.

Україна повинна була перейти на електронні лікарняні ще з 1 вересня, проте впровадження відклали на місяць через часткову неготовність медзакладів. Спочатку запуск е-лікарняних анонсували ще в 2018-му році. Однак пізніше їх введення було перенесено на 2021-й рік. Перехід на електронний лікарняний передбачений в рамках медреформи. Реєстр електронних лікарняних заробив в червні 2021-го.

Раніше глава Мінцифри Михайло Федоров обіцяв, що до 23 серпня 2021 року українці зможуть користуватися електронним паспортом у всіх життєвих ситуаціях. Мінцифра планує оцифрувати 100% послуг до 2024 року.