19 травня
Завантажити ще

На Волині у картоплі виявили рак. Що буде з урожаєм

На Волині у картоплі виявили рак. Що буде з урожаєм
Фото: Andrew Martin с сайта Pixabay

Незвичайне захворювання картоплі виявили у фермера в одному з сіл на Волині. Чоловік викликав фахівців, щоб отримати дозвіл на продаж овоча в Білорусі. А у відповідь отримав карантин і заборону на вирощування картоплі на найближчі 20 років, повідомила ТСН.

У фітосанітарній лабораторії визнали, що рак картоплі є тільки рослинним захворюванням, і заявили, що на Волині фіксують його вперше. Найхарактернішою ознакою даного захворювання є утворення наростів на кореневій шийці, бульбах. Звідки взялася хвороба, фермер й гадки не має.

Тепер на полі, де росла картопля, ввели карантин. Скільки він триватиме, фахівці поки не говорять. Все залежатиме від того, чи з'являться на території села нові випадки.

- Протягом 20 років фермер не має права ані продавати на насіння, ані висаджувати. На сусідніх територіях люди теж мають поміняти сорти картоплі на стійкіші до цих хвороб, - підкреслила голова Ковельської РДА Ольга Черен.

Місцеві новиною були ошелешені. Після почутого свою картоплю заново переглянули і тепер думають, що робити з вимогами фахівців. Сам Анатолій, на полі якого виявили хвору картоплю, заявив, що, незважаючи на припис «не давати тваринам і самим не вживати», його сім'я активно споживає овоч. І запевнив: «Нічого, все добре». Однак про бізнес на картоплі вже і не мріє.

Раніше директор Української асоціації виробників картоплі Оксана Руженкова заявила, що українці стали їсти картоплі набагато менше. Якщо раніше кожен українець в середньому з'їдав 150 кг картоплі на рік, то наразі - близько 100.

Новини по темі: Волинь рак картопля