25 травня
Завантажити ще

На День захисника України будемо відпочивати чотири дні поспіль - останній раз в цьому році

На День захисника України будемо відпочивати чотири дні поспіль - останній раз в цьому році
Фото: Павло ДАЦКОВСКІЙ.

Завдяки перенесенню робочих днів українці в жовтні останній раз в 2021 році отримають довгі вихідні - 4 дні канікул поспіль. Такий фокус відбудеться з Днем захисника України (п'ятницю, 15 жовтня, перенесуть на суботу, 23 жовтня, - канікули з 14-го по 17-е число). Крім того, нас чекає укорочений на одну годину передсвятковий день - 13 жовтня. На День Конституції-2021 і День Незалежності українці також відпочивали 4 дні.

14 жовтня при цьому - "потрійне" свято. Крім дня захисників і захисниць України (в цьому році вперше назва буде гендерно рівноправною) в найближчий четвер буде відзначатися День Українського козацтва та Покрови Пресвятої Богородиці.

Вихідними в жовтні є: 2, 3, 9, 10, 14, 15, 16, 17, 24, 30, 31. Чотири таких дні вже позаду, але ще сім - попереду. Причому в будь-якому випадку: постанова Кабміну про перенесення робочих днів має рекомендаційний характер, і частина організацій не роблять п'ятницю, 15 жовтня вихідним. Але тоді для працівників таких організацій вихідним днем залишається субота, 23 число.

Раніше повідомлялося про те, що в Україні хочуть заборонити переноси робочих днів, завдяки яким в календарі українців утворюються "довгі вихідні". Однак Кабмін у 2022-му році вже влаштував українцям чотириденні канікули на 8 березня і День Конституції.

Крім того, з огляду на те, що 31 грудня 2021 і 7 січня 2022 - п'ятниця, на новорічні свята будуть дві серії довгих вихідних мінімум по три дні (якщо уряд не розщедриться і переносами не перетворить їх в 4-денні) - з 31 грудня по 2 січня і з 7 по 9 січня. Католицьке Різдво в грудні-2021 теж не підведе: 25 грудня - це субота, і понеділок, 27 грудня, повинен стати вихідним днем - ще три дні канікул.

Раніше повідомлялося, що з липня 2022 і далі в Україні може з'явитися ще один вихідний день. Володимир Зеленський запропонував депутатам зробити таким нове державне свято - День української державності, який відзначається 28 липня.