Завантажити ще

Німченко про нову підозру Медведчуку: Про докази в цій справі не йде і мови

Німченко про нову підозру Медведчуку: Про докази в цій справі не йде і мови
Фото: Прес-служба "Опозиційною платформи - За життя"

Про це заявив представник ОТЗЖ Василь Німченко в ефірі телеканалу " Перший Незалежний ".

"Було висунуто обвинувачення, яке ми безумовно чекали при тому маховику політичних репресій, які включили влади. Ви знаєте, що у першій справі (проти Віктора Медведчука - ред.) Нічого не підтвердилося. Зараз закінчується термін досудового арешту Віктора Володимировича, тому вони придумують новий склад злочину і придумують нові аморфні підозри ", - підкреслив Німченко.

"Всі бачили, що вчора показувала генпрокурор Ірина Венедиктова. Ми там бачили лише гіпотезу і диспозицію важких статей, за якими звинувачується Віктор Володимирович. Де там зрада батьківщині? Вона передбачає умисні дії в інтересах іншої країни і завдану шкоду. Що вони поклали, крім тих плівок, які незаконно були здобуті десь? " - обурений нардеп.

"Підозра має грунтуватися на допустимих і достовірних доказах. А в цій справі про докази взагалі не йдеться. Йдеться про прізвища, і все. Адвокати під час засідань в пух і прах розіб'ють всі аргументи, але найголовніша проблема - там немає ніяких доказів. По-перше, ці плівки були здобуті незаконно, по-друге, вони були отримані ще в 2014-2016 роках, а внесли до реєстру їх тільки в цьому році ", - пояснив опозиціонер.

Раніше народний депутат від ОТЗЖ Ренат Кузьмін заявляв, що представники ГБР повісткою викликали Медведчука нібито для ознайомлення з матеріалами давно вже закінченого кримінальної справи про державну зраду і порушення правил ведення війни. В цей же час, за словами нардепа, представники ОГП спробували вручити опозиційному політику нова підозра в державній зраді і сприяння тероризму, однак адвокати Медведчука не дали прокурорам зробити це, порушуючи закон.

2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який вступив в силу з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів.

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал - "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах " 112 Україна ", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру.
20 лютого Президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів в дію рішення Ради нацбезпеки і оборони ввести санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук і його дружина Оксана Марченко.

13 травня в Печерському суді Києва обрали запобіжний захід голові політради партії ОТЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив в силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктора Медведчука до 7 вересня. Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОТЗЖ заявили про відвід судді Сергія Вовка. Справа в тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження термінів досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді та прокурора. 30 липня Київський апеляційний суд відмовив адвокатам голови політради "Опозиційною платформи - За життя" Віктора Медведчука в задоволенні апеляції щодо продовження строків домашнього арешту політика до 7 вересня.

У ОТЗЖ відреагували на цей правове свавілля і заявили, що такі дії влади - відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією розкриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Коментуючи ситуацію, Віктор Медведчук підкреслив його адвокати повністю готові до процесу оскарження запобіжного заходу і у них є докази, які спростовують звинувачення прокуратури і доводять незаконність застосування до нього домашнього арешту.

Так, стороною захисту було подано апеляцію на рішення Печерського районного суду Києва про продовження запобіжного заходу політику. Однак 30 липня Київська апеляційний суд відхилив її, незважаючи на розгром всіх доводів обвинувачення.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти і світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів " 112 Україна ", NewsOne і Zik.

За останні місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували майже 97 тисяч матеріалів, присвячених цькування українською владою опозиції і незалежних телеканалів.