Завантажити ще

Українські прикордонники пройшли експрес-курси словацької мови

Українські прикордонники пройшли експрес-курси словацької мови
Фото: facebook.com/DPSUkraine

Прикордонники Чопського загону пройшли курси словацької мови. Про це повідомила Державна прикордонна служба. Співробітники ДПСУ вивчали основи мови і спеціальну термінологію.

- З 4 по 8 жовтня цього року в словацькому містечку Земплінська Ширава прикордонники пройшли інтенсивний курс вивчення словацької мови... До участі в курсі запросили військовослужбовців, які несуть службу безпосередньо в підрозділах охорони кордону на українсько-словацькому ділянці, - розповіли в ДПСУ.

Протягом п'яти днів прикордонники вивчали основи словацької мови і спеціальну термінологію на прикордонну тематику.

Перший заступник начальника відділу прикордонної служби «Новоселиця» Андрій Зварич впевнений, що курси необхідні для всіх військовослужбовців, які залучаються до виконання обов'язків як в пунктах пропуску, так і на «зеленому кордоні».

- По-перше, це дозволить нам і нашим словацьким колегам краще розуміти один одного, адже ми несемо службу в загальних патрулях і спілкуємося в рамках службової необхідності. Також спільні навчання - це прекрасна можливість поділитися набутим досвідом і навіть дечому повчитися у європейських колег, - розповів він.

Один з учасників навчань, дільничний інспектор відділу прикордонної служби «Соломоново» Мирослав Вайда сказав, що опанувати іноземну мову за п'ять днів неможливо, але легка форма навчання і щоденне спілкування зі словацькими колегами дали непоганий результат.

- Я вже можу спілкуватися на базові та прикордонні теми. У майбутньому сподіваюся поглибити отримані знання, - повідомив прикордонник.

Ділянка державного кордону зі Словацькою Республікою становить 97,85 кілометра.