Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
24 квiтня
Завантажити ще

Нобелівську премію миру присудили головному редакторові російської "Нової газети" і філіппінській журналістці

Нобелівську премію миру присудили головному редакторові російської
Фото: twitter.com/NobelPrize

Нобелівську премію миру-2021 року присудили філіппінській журналістці Марії Ресса і головному редакторові російської "Нової газети" Дмитру Муратову "за їх зусилля щодо захисту свободи слова". Про це 8 жовтня повідомив Нобелівський комітет.

"Пані Ресса і пан Муратов отримують Премію миру за мужню боротьбу за свободу слова на Філіппінах і в Росії. У той же час вони є представниками всіх журналістів, які відстоюють цей ідеал у світі, в якому демократія і свобода преси стикаються з усе більш несприятливими умовами", - сказано в публікації.

Марія Ресса змогла викрити зловживання владою, насильство і зростаючий авторитаризм у своїй рідній країні, на Філіппінах. У 2012 році вона стала співзасновником Rappler, цифрової медіакомпанії для журналістських розслідувань. Рессі та учасникам її організаціі вдалося задокуменувати, як соціальні мережі використовуються для поширення фейкових новин, переслідування опонентів і маніпулювання суспільним дискурсом.

Дмитро Муратов у 1993 році був одним із засновників незалежної газети «Нова газета». З 1995 року він - її головний редактор. Нобелівський комітет назвав «Нову газету» найнезалежнішою газетою в Росії на сьогодні "з принципово критичним ставленням до влади".

"Заснована на фактах журналістика і професійна чесність зробили газету важливим джерелом інформації про критичні аспекти російського суспільства, які рідко згадуються в інших ЗМІ. З моменту свого створення у 1993 році «Нова газета» публікувала критичні статті на найрізноманітніші теми - від корупції, насильства з боку поліції, незаконних арештів, фальсифікації результатів виборів і «фабрик тролів» до використання російських збройних сил як в Росії, так і за її межами", - відзначили в прес-релізі.

У Нобелівському комітеті додали, що працівники видання стикалися із переслідуванням і погрозами, з моменту заснування газети були вбиті шестеро журналістів, в тому числі Ганна Політковська.

На Нобелівську премію миру у 2021 році висували 329 кандидатів, серед яких президент Росії Володимир Путін, російський опозиціонер Олексій Навальний, шведська еко-активістка Грета Тунберг, лідер білоруської опозиції Світлана Тіхановська, колишній президент США Дональд Трамп, Всесвітня організація охорони здоров'я, протестний рух Black Lives Matter, НАТО та Агентство ООН у справах біженців.