Завантажити ще

На ремонт найбільшого механічного годинника Києва пожертвували кошти 243 людини

На ремонт найбільшого механічного годинника Києва пожертвували кошти 243 людини
Фото: bigkyiv.com.ua

Збір коштів на ремонт годинника був оголошений наприкінці серпня. Наразі вже йдуть підготовчі роботи з відновлення, повідомив на своїй сторінці у Фейсбуці нардеп Роман Грищук.

"Ура! Є 200 000 гривен не відновлення найбільшого механічного годинника Києва. Місяць тому на свій день народження запустив збір коштів. Дякую кожному з 243 людей, які приєдналися до цього. Від 5 гривень до декількох тисяч. Відновлюємо годинник разом. Нині вже тривають підготовчі роботи, а найближчим часом запуск!" - підкреслив Грищук.

Він також пообіцяв зробити пам'ятну дошку, на яку нанесуть імена всіх меценатів.

Годинник знаходиться на фасаді шостого поверху Інституту історії України НАНУ на вул. Грушевського, 4, побудованого у 1960-х роках. У той же час там і було встановлено годинник. Він успішно працював до кінця Радянської епохи і зупинився на початку 90-х. Стрілки не рухаються вже 15 років.

На зібрані кошти активісти планують встановити новий надійний механізм, відновити циферблат годинника, підсвітити його і повернути йому "голос".

Раніше український колекціонер годин Андрій Боєчко розповів "КП" в Україні", як "здобув у бою" унікальний годинник з козаками, виготовлений для гетьмана Пилипа Орлика.

Новини по темі: годинник Київ