21 грудня
Завантажити ще

Зима та наші вихованці: як бути в мороз та при перепаді температур

Зима та наші вихованці: як бути в мороз та при перепаді температур
Фото: Фото за формою PxHere

Похолодання, сирість та різкі перепади температури повітря призводять нас до застуди та грипу. А як домашні вихованці? Ми дізналися у ветеринара, чим небезпечний сезон застуд для чотирилапих.

1. Чи може вихованець застудитися?

- Спалахи ГРЗ та грипу в холоди бувають не лише у людей. Так, тварини теж можуть застудитися, наприклад, через переохолодження під час прогулянки. У вихованця можуть з'явитися нежить і кашель. Але тут немає нічого спільного із сезонними вірусними захворюваннями, – зазначає ветеринар Наталія Соловйова. - Якщо собака простигне, то через порушення режиму вигулу, а не тому, що на вулиці холодно і всі навколо чхають.

2. У "великий мінус" собаку не можна виводити на прогулянку?

- Вихованець, який звик справляти потребу на вулиці, лусне, але не зробить цього вдома. Тому виводити його потрібно за будь-якої погоди, навіть якщо на вулиці -30 або -50. Головне - дотримуватися двох правил. Перше: на вулицю в мороз виходити у комбінезоні та взутті. Друге: гуляти недовго. Зробили маленькі та великі справи – і швидко додому. До речі, найчастіше взимку хворіють бульдоги та собаки з короткими мордочками. Вони схильні до ринітів через будову мордочок.

3. Від протягу можна захворіти?

- Собака чи кішка не лежатимуть там, де дме. Підуть в інше місце.

4. Тварини заражають одне одного?

- Так, якщо гратимуть разом. Молоді собаки віком до 1,5 року найчастіше підхоплюють один від одного парагрип. Для цієї хвороби характерний специфічний кашель, що гавкає, ніби у вихованця в горлі щось застрягло. Але парагрипом заразитися можна в будь-який час року, не тільки взимку. Наприклад, на виставці тварин.

Кішки заражають одна одну рідше. З захворювань найпоширеніше – ринотрахеїт. Кішка може його підхопити, якщо не щеплена, а ви взяли її з собою в якусь поїздку, наприклад, на дачу, і випустили погуляти двором. Або якщо принесли додому бездомне кошеня. Безпритульник може виявитися переносником захворювання.

5. Чи давати взимку вітаміни?

- Кішкам та собакам, якщо у них правильне збалансоване харчування, не потрібні жодні бади чи додаткові вітаміни для зміцнення імунітету. Якщо побачите рекламу препаратів, які радять давати тваринам у холод, не ведіться. Це лише спосіб виманити гроші.

6. А щеплення від грипу потрібні?

- Собакам та кішкам під час холодів не потрібно робити жодних додаткових щеплень. Вакцинацію вихованці проходять строго раз на рік. Час відліку – попередня дата щеплення.

Кішкам роблять комплексне щеплення від чумки, сказу, ринотрахеїту, кальцівірозу та хламідіозу. Багато хто вважає: якщо кішка домашня і не виходить на вулицю, значить, її не треба щеплювати. Це помилка. Зараз можна принести з під'їзду або з вулиці.

Собакам роблять комплексні щеплення від чуми, парагрипу, гепатиту, сказу, лептоспірозу та ентериту.

собака зима

собака зима

- Чим дрібніший пес, тим страшніший мороз! Фото: Олег ЗОЛОТО

ВАЖЛИВО!
  • За 10 - 12 днів до вакцинації потрібно позбавитися бліх і кліщів.
  • Відкладіть щеплення, якщо у вихованця нежить, розлад шлунка, пропав апетит тощо.
  • Цуценятам роблять щеплення у віці 2 - 3 місяців, інтервал між вакцинацією - три тижні. Наступна робиться за рік. Котят вакцинують у віці 8 тижнів.
  • На адаптацію вихованця до щеплення йде до двох тижнів. У цей період скоротите час перебування з твариною на вулиці, особливо в дощ та мороз, і не купайте. Максимум – можна протирати лапи.

7. Харчування під час холодів має бути особливим?

- Не потрібно взимку переводити домашніх собак на жирніше харчування. Це правило діє лише щодо сторожових собак, які живуть на вулиці. У спеку, наприклад, вони їдять щодня, а взимку їх годують двічі на день. Або додають до сухого корму м'ясо та інші продукти.

Кішок перегодовувати взимку також не потрібно. На спецкорми переводять тільки в тому випадку, якщо тварина сильно погладшала або, навпаки, втратила у вазі.

ДО РЕЧІ""

Якщо вдома занадто жарко

  • Слідкуйте за температурою повітря у приміщенні. Прохолоду вихованці переносять легше, ніж спеку. Зрозуміти, що вдома дуже душно, просто. Чотироногі стають менш рухливими, у них пропадає апетит, і їм увесь час хочеться спати. Найкомфортніша температура, коли у кімнаті від +20 до +25 градусів.
  • Якщо собака висовує язик, значить, йому спекотно, якщо так робить кіт, отже, ситуація близька до критичної.
  • Надмірна вологість також шкідлива. Оптимальні показники для приміщення – 40 – 60%. Якщо дуже волого, включайте обігрівач. Якщо занадто душно - провітрюйте квартиру або купіть зволожувач повітря.
  • Взимку, коли опалювальний сезон у розпалі, міняйте воду в мисках, вона швидко нагрівається. Наливайте нову двічі на день: вранці та ввечері, особливо якщо годуєте вихованця сухим кормом.

[h5_tt class="orange_h5_title" text="НА ЗАМІТКУ

  • Кішки та собаки можуть почати лисіти, якщо температура повітря вдома більша за +25 градусів.
  • Якщо у вихованця взимку з'явилася лупа або почала лущитися шкіра, це не означає, що він страждає через спеку і потрібно терміново бігти за зволожувачем повітря. Згадайте, як часто ви купаєте собаку. Це потрібно робити не частіше ніж один раз на два-три місяці, щоб не змити захисний шар шкіри. Шампуні нібито для повсякденного миття тварин небезпечні. Не можна вихованців мити щодня, це загрожує дерматитами.
  • Якщо вихованець постійно свербить, подумайте, чи не часто ви міняєте йому корм. Деякі власники наслухаються сусідів чи консультантів у магазинах та набирають по 10 – 20 різних видів. Тиждень одним годують, тиждень другим. Не варто так робити. Це шкодить тварині.
Новини по темі: Зима домашні тварини