Завантажити ще

Щодо теракту в Києві, схиляюся до версії побутового конфлікту, а не вербування, - глава Нацполіції

Щодо теракту в Києві, схиляюся до версії побутового конфлікту, а не вербування, - глава Нацполіції
Фото: facebook.com/ivan.vyhivskyi.npu

Поштовхом для смертельної стрілянини у Києві, скоріш за все, став побутовий конфлікт, ніж проросійські погляди нападника або його вербування. Про це сказав голова Національної поліції України Іван Вигівський в інтерв'ю "РБК-Україна".

- Я більше схиляюсь до того, що в нього виник побутовий конфлікт і через це він зірвався, — заявив він.

Вигівський нагадав, що, за версією поліції, стрілець спочатку “скандалив біля під'їзду з сусідами”, і тоді у нього був із собою лише травматичний пістолет. Потім він побіг у квартиру, взяв карабін та підпалив свою оселю.

Наразі поліція не виключає, що нападник міг бути завербованим, “але це не схоже на таку ситуацію”.

- Як правило, спецслужби РФ моделюють злочин і дають завдання. Ми бачимо, що, по-перше, ця особа сама по собі закрита – ані дружини, ані дітей. Вів замкнутий спосіб життя. Ми підняли всі скарги, заяви, що його стосувались, де на нього заявляли і він заявляв. У нього виникали конфлікти з сусідами, як правило. Хтось когось затопив, хтось стукає, хтось гучно слухає музику. Він реагував на це дуже гостро, з усіма сварився, — розповів Вигівський.

Також Вигівський вважає, що конкретно у цьому випадку він не казав би, що треба досліджувати проросійські погляди стрільця.

  • У суботу, 18 квітня, у Києві сталася стрілянина, унаслідок якої загинуло сім людей. Нападника Дмитра Васильченкова ліквідували після невдалих переговорів.
  • Глава МВС підтримав дозвіл на зброю цивільним після теракту у Києві.