6 сiчня
Завантажити ще

У Грузії протестувальники закидають камінням поліціянтів, а силовики розганяють їх водометами

У Грузії протестувальники закидають камінням поліціянтів, а силовики розганяють їх водометами
Фото: facebook.com/lamazi.badrijani

В Тбілісі у парламенту Грузії триває протест проти заморожування руху країни до членства в Євросоюзі. Між людьми та силовики відбуваються зіткнення. Про це повідомляє "Эхо Кавказа".

Як пише видання, силові структури застосували спецтехніку, включаючи водомети, для розгону мітингувальників. Також протестувальники та поліціянти закидають один одного пляшками, камінням та іншими предметами. Після спроби демонстрантів зруйнувати огорожі їх відтіснили від бокового входу до парламенту.

За інформацією МВС Грузії, окремі учасники протестів у Тбілісі конфліктують із правоохоронцями - нібито ображають їх, псують освітлювальне обладнання та інший інвентар, підпалюють дроти, а також кидають різні предмети. Один зі співробітників поліції отримав травму. У відомстві звернулися до протестувальників із закликом уникати незаконних дій та підкорятися вимогам силовиків. В іншому випадку силовики пообіцяли діяти відповідно до наданих їм повноважень.

На події вже відреагувала президент Грузії Саломе Зурабішвілі. Вона назвала безпрецедентними масштаби нинішніх проєвропейських протестів та закликала поліцію не підіймати руку на демонстрантів.

– Я хотіла б звернутися до правоохоронців. Я знаю патрульну поліцію, вони роблять усе, що можуть. Ми повинні сказати їм дякую за це. Хочу звернутися до решти – не підіймайте руку ні на молодих громадян, ні на інших, утримайтеся та виконуйте свій обов'язок. Ні на Руставелі, ні в інших містах не відбувається нічого, що вимагає вашої участі та розгонів, тому відповідальність за все це – лише ваша та ваших начальників. Нехай і ваші начальники про це подумають, – сказала Зурабішвілі.

За її даними, на попередньому протесті силовики затримали 43 особи. Грузинський лідер закликала не забувати про них та зазначила, що сама відчуває особисту відповідальність за долю цих людей.

  • 28 листопада прем'єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе заявив, що країна відмовляється від переговорів щодо вступу до ЄС до 2028 року. В результаті в державі спалахнули масштабні протести, що охопили низку великих міст.
  • 28 листопада президент Саломе Зурабішвілі повідомила, що відмова керівної партії "Грузинська мрія" від переговорів щодо вступу Грузії до Євросоюзу до 2028 року є закінченням конституційного перевороту.
Новини по темі: Грузія Протести