30 жовтня
Завантажити ще

Українського прокурора підозрюють у роботі на РФ та «тіньових» доходах

Українського прокурора підозрюють у роботі на РФ та «тіньових» доходах

Прокурор відділу Офісу Генерального прокурора України Ганна Пишна опинилася під прицілом журналістського розслідування, результатом якого може стати вручення їй підозри від Державного бюро розслідувань за співпрацю з РФ та зловживання службовим становищем.

Оприлюднені дані розслідування свідчать, що Пишна подавала декларацію про доходи із серйозними порушеннями. Так, у декларації за минулий рік Ганна Пишна вказує серед доходів пенсію чоловіка – 79 836 грн. Її дружину Михайлу Пишному 40 років, він отримує пенсію по інвалідності, керує ГО «Союз інвалідів України» та виплачує аліменти на сина у розмірі 144 139 грн. При цьому розслідувачі вказують, що після укладення шлюбу з Ганною (у дівоцтві – Замковою) у 2023 році розмір аліментів зріс майже втричі (до цього – 56 тис. грн.).

«Це виглядає як «легалізація» незаконно одержаних грошей», - йдеться у журналістському розслідуванні.

20 вересня 2024 року Пишна подала декларацію про зміни у майновому становищі та задекларувала подарунок – квартиру у Києві загальною площею 37,8 кв. метрів вартістю 2 млн. грн. Джерелом доходу став чоловік Ганни Пишний. Але розслідувачі стверджують: це вершина айсберга доходів прокурора, оскільки два мільйони, показані суспільству, - лише частина доходу в 17 млн ​​грн, які Михайло Пишний отримав, продавши частку в бізнесі на початку вересня цього року. І залишок у 15 млн грн досі перебуває у тіні.

Стверджується, що чоловік прокурора Пишної взагалі фігура неоднозначна. Засновник та колишній керівник адвокатського об'єднання «Закон і право», Михайло Пишний виступав захисником, як запевняють розслідувачі, «об'єктивно винних осіб, допомагаючи їм уникнути відповідальності, прикриває та «відмазує» їх у судах, використовуючи здебільшого незаконні методи – погрози, підкуп чи тиск "згори".

Так, у розслідуванні згадується допомога Пишного обвинуваченому в держзраді екс-депутату Верховної ради Олександру Онищенку у справі повернення у власність Онищенка заарештованого державою майна «Майдан Плази». Йдеться про те, що Пишний був захисником обвинувачених у справах про поширення наркотиків, про вбивства та розбої.

Наскільки це суперечить суті адвокатської діяльності, розслідувачі не уточнюють. Йдеться лише про те, що клієнти Пишного «виходили сухими з води», а сам він отримував серйозні гонорари. Також підозрюють, що Ганна Пишна, як прокурор, допомагає уникнути покарання своєму чоловікові, використовуючи зв'язки в прокуратурі. Це і стало підставою для майбутнього вручення їй підозри про скоєння злочину.

І насамкінець стверджується, що незважаючи на свою роботу в Офісі Генпрокурора, Пишна активно співпрацює з організацією «АллатРа», яку розслідувачі називають «без перебільшення терористичних організацій, безпосередньо пов'язаних із російською ФСБ, фінансуванням повномасштабної агресії РФ…»

Що ж до Ганни Пишної, на неї надіслано скарги до Національного агентства з питань запобігання корупції, СБУ та Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів.

Новини по темі: прокурор корупція