10 грудня
Завантажити ще

Джерелом забруднення річок виявився російський завод, у воду потрапило близько 5,7 тисячі тонн відходів

Джерелом забруднення річок виявився російський завод, у воду потрапило близько 5,7 тисячі тонн відходів
Фото: Вікіпедія

Джерелом забруднення річок Сейм і Десна виявився Тьоткінський цукровий завод, розташований біля Курської області РФ. Про це повідомили директор Інституту гідробіології Сергій Афанасьєв та директор Українського гідрометеорологічного інституту Володимир Осадчий на пресконференції у медіацентрі "Україна-Укрінформ".

За даними українських фахівців, у воду потрапило близько 5,7 тисячі тонн продуктів переробки цукру. Надходження у воду цих органічних речовин відбувалося протягом 7-9 днів.

– Велика кількість продуктів переробки була у розчинному вигляді. Щойно ця маса потрапила у річку Сейм, вона практично за кілька годин знищила увесь кисень. Тому що одна молекула фруктози "споживає" 12 молекул кисню, – пояснив Володимир Осадчий. - Останні дослідження поблизу міста Остер (Чернігівська область) показали, що наразі вода перебуває у досить хорошому стані. Це завдяки тому, що Десна дуже добре працює як система, що самоочищується, підвищується кислотність води, здійснюється насичення киснем шляхом гідробіологічних процесів.

Він додав, що є надія на те, що поблизу Києва взагалі не зафіксують забруднень, проте ситуація має бути на жорсткому контролі. Також Володимир Осадчий додав, що вода у колодязях у сільській місцевості абсолютно безпечна, адже зв'язку між поверхневими та підземними водами немає.

Водночас, за словами Сергія Афанасьєва, відновлення біорізноманіття та біоресурсів рік Сейм та Десна забере 2-3 роки. Нині, на його думку, вода може бути небезпечною для людей з особливо чутливим організмом, а тому він закликав тимчасово не купатися в річках.