Завантажити ще

Для Дніпра немає загрози через забруднення Сейму та Десни, - КМДА

Для Дніпра немає загрози через забруднення Сейму та Десни, - КМДА
Фото: himanaliz.ua

На тлі чуток, що через забруднення річки Десна Київ може втратити питну воду, у КМДА провели брифінг. Чиновники запевнили, що Київ готовий до надзвичайних ситуацій у випадку погіршення якості води і у разі небезпеки киян попередять про це за добу, але наразі ситуація повністю під контролем.

- 14 серпня ми почали отримувати інформацію про техногенну аварію, яка сталася на території РФ. З цього моменту на рівні міста зібрано і працює в цілодобовому режимі оперативний штаб, який постійно моніторить та збирає інформацію з різних лабораторій і результати досліджень стосовно якості води в річках Десна, Дніпро й тим паче в акваторії на території нашого міста. Наразі результати аналізів не викликають занепокоєння, фахівці чітко знають, де знаходиться ця пляма та як вона рухається. Наразі у столиці ситуація стосовно води повністю під контролем,- сказав директор Департаменту муніципальної безпеки Київської міської державної адміністрації Роман Ткачук.

Генеральний директор "Київводоканалу" Олег Лисюк підтвердив, що сталося органічне забруднення річок. За його словами, це могли бути відходи з цукрового заводу.

- Дійсно, з 14 серпня ситуацію ми повністю контролюємо, відповідні служби щодня роблять аналізи, це звичайна органіка. Ані пестицидів, ані токсинів немає, хіба що запахи. Запахи можуть бути ліквідовані лише активованим вугіллям. Раніше таку технологію в нас не застосовували, тому вугілля довелося купити в Європі. Орієнтовно поставку очікуємо цієї п'ятниці, - сказав Лисюк.

Лисюк пояснив, що органічне забруднення річки спричинило пониження рівня кисню в воді, що призвело де мору рибу. Пляма забруднення до Києва може не дійти в тому вигляді, яке б могло спричинити занепокоєння. Але у разі небезпеки киян та мешканців інших населених пунктів попередять щонайменше за добу.

  • 26 серпня влада Чернігівської області повідомила про забруднення води у річці Сейм, через що почався мор риби. Державна екоінспекція провела лабораторні дослідження і припустила, що забруднена вода тече з російського села Тьоткіно на Курщині, яке межує на кордоні з Сумщиною.
  • 9 вересня в.о міського голови Чернігова Олександр Ломако заявив, що забруднення Сейму і Десни сталося через знищення росіянами очисних споруд на території Курської області.