Завантажити ще

Саудівська Аравія підтвердила загибель 1300 паломників під час хаджу

Саудівська Аравія підтвердила загибель 1300 паломників під час хаджу
Фото: Mohamad Torokman/REUTERS

Під час цьогорічного паломництва у Саудівській Аравії загинуло понад 1300 осіб. Про це повідомляє CNN із посиланням на офіційні дані уряду Саудівської Аравії

За даними керівництва країни, найчастіше причинами смертей паломників ставали теплові удари і "несанкціоновані" поїздки.  Згідно даних, 83% загиблих "не мали дозволу на здійснення хаджу" і "йшли на великі відстані під прямими сонячними променями, без належного захисту або комфорту". Серед загиблих - "кілька літніх і хронічно хворих людей". Особи всіх загиблих вже ідентифіковані. 

- Цього року система охорони здоров'я реагувала на численні випадки теплового стресу, і деякі люди все ще перебувають під наглядом. На жаль, кількість смертей сягнула 1 301, - наголосили в країні.

Поточного року у країні під час хаджу у священному місті Мецці, яке є центральним для паломників, температура підіймалась до рекордних понад 50 градусів за Цельсієм.

За даними влади, проблеми ускладнюються кількістю неофіційних паломників: Саудівська Аравія вимагає від кожного придбати одну з 1,8 мільйона наявних ліцензій для легального доступу до Мекки вартістю до кількох тисяч доларів США.

Паломники без ліцензії, як правило, не подорожують в організованих туристичних автобусах з кондиціонерами і не мають вільного доступу до води та їжі.