Завантажити ще

В Умані один із хасидів помер під час останнього дня святкування Рош га-Шана

В Умані один із хасидів помер під час останнього дня святкування Рош га-Шана
Фото: t.me/UJCUkraine

В Умані помер один із прочан-хасидів після молитви під час святкування Рош га-Шана. Про це повідомило Суспільне Черкаси. Смерть медики констатували на місці події, розповіла речниця Головного управління Національної поліції Черкаської області Зоя Вовк. Слідів насильницької смерті не виявили.

- Повідомлення про раптову смерть хасида надійшло до поліції близько 17:30 17 вересня від лікарів швидкої. Відомості про подію внесли до обліку заяв та повідомлень про вчинення кримінальних та інших правопорушень, — сказала представниця поліції Черкаської області.

15 вересня Об'єднана єврейська община України повідомила, що в Умані врятували життя паломнику-хасиду. В одного з прочан стався серцевий напад, і він знепритомнів. Постраждалого терміново доставили до клініки Uman Emergency Clinic, що розташована в зоні паломництва. Були застосовані екстрені заходи, постраждалого відвезли до лікарні в Одесі, де його життя було врятовано.

У 2023 році Рош га-Шана (новий 5784 єврейський Новий рік) відзначали із 15 до 17 вересня. За даними Об'єднаної єврейської общини України, більшість паломників одразу після закінчення свята ввечері 17 вересня почали повертатися додому — до Ізраїлю, США, Великобританії, Польщі та інших країн. Речниця поліції Черкаської області Зоя Вовк розповідала, що до Умані приїхало понад 37 тисяч хасидів. У 2022 році на святкування Рош га-Шана приїхало 23 тисячі паломників.

Новини по темі: Умань паломники Хасиди