13 липня
Завантажити ще

Екіпаж залишив українське судно, яке потрапило під обстріл хуситів в Аденській затоці

Екіпаж залишив українське судно, яке потрапило під обстріл хуситів в Аденській затоці
Фото: zaxid.net

З українського судна Verbena успішно евакуювали екіпаж, який атакували хусити в акваторії Аденської затоки. Про це заявили у Центральному командуванні Сполучених Штатів.

Як зазначено в повідомленні, 15 червня екіпаж судна Verbena подав сигнал лиха і повідомив про вимушену евакуацію з корабля. На сигнал відгукнувся балкер Anna Meta, який підібрав моряків та доставив їх у безпечне місце. Екіпаж був змушений залишити корабель через неможливість загасити пожежу. Центком додав, що іранський фрегат IRIN Jamaran, який перебував за вісім морських миль від Verbena, не відповів на сигнал лиха.

- Така тривала зловмисна і безрозсудна поведінка хуситів, що підтримуються Іраном, загрожує регіональній стабільності та ставить під загрозу життя моряків у Червоному морі та Аденській затоці. Центральне командування США продовжуватиме працювати з партнерами із притягнення хуситів до відповідальності та послаблення їхнього військового потенціалу, - заявили у відомстві.

Про те, що хусити атакували судно Verbena в Аденській затоці двома крилатими ракетами, стало відомо 13 червня. Це призвело до поранення одного моряка та виникнення пожеж на борту. Судно Verbena належить до України, ходить під прапором Палау, а оператором є Польща. Про національність членів екіпажу інформації немає.

  • 30 травня спецпідрозділ ГУР МО України Group 13 за допомогою українських ударних морських дронів Magura V5 в черговий раз результативно атакував корабельно-катерний склад Росії у тимчасово окупованому Криму. Спецназівці вразили чотири катери, два з них знищено повністю.
  • 18 січня США вдарили по об'єктах хуситів у Ємені на тлі постійних нападів угруповання на міжнародні судна у цьому регіоні. Удару було завдано після того, як у середу безпілотник з контрольованої хуситами території Ємену в Аденській затоці вдарив по судну Genco Picardy.

Новини по темі: судно