13 липня
Завантажити ще

У Варшавському університеті студенти протестують на підтримку Палестини

У Варшавському університеті студенти протестують на підтримку Палестини
Фото: the-warsaw

Студенти Варшавського університету вже кілька днів влаштовують протест на підтримку Палестини. Вони окупували студентське містечко, блокуючи виїзд припаркованим авто. Тож адміністрація вишу викликала до них поліцію, пише видання The Warsaw.

У середу, 12 червня, о 16:00 після переговорів із адміністрацією університету студенти дозволили машинам залишити територію, але самі залишилися у містечку. Вночі та вранці продовжили блокаду.

Влада вишу заявила, що ескалація протесту означатиме зрив результатів переговорів (сторони, крім іншого, домовилися, що учасникам страйку не загрожує відповідальність). Вранці 12 червня на сайті вишу з'явилося повідомлення, що з метою повернення до нормальної роботи влада попросила про допомогу поліцію. Поліція оточила кордоном студентів, які блокували ворота, а потім силою відсунула їх вбік. Там співробітники перевіряли у демонстрантів документи та вручали їм повістки на допити як особам, підозрюваним у порушенні громадського порядку.

Студенти перемістилися до ректорату, де скандували гасла, вимагали переговорів із ректором та водночас його відставки. Після шостої години вечора поліція знову зайшла до кампуса. Силовики відтіснили журналістів, вишикувалися у кордон і почали виносити студентів. У студмістечку було близько сотні поліцейських. За воротами опинилися всі маніфестанти. Одна зі студенток заявила, що втручання поліції не зупинить протест.

Викладачі, з ким поспілкувалися журналісти, і навіть ті їхні співрозмовники, хто не підтримує пропалестинський протест, вважають, що ректор не мав викликати поліцію, це “ганебна ситуація”, яка показує, що влада університету не може домовитися зі студентами неполітичними методами.

  • 8 червня у Держприкордонслужбі України повідомили, що протест на кордоні Польщі з Україною може тривати до кінця вересня. Внаслідок цього пункт пропуску "Шегині-Медика" буде заблокований поляками. 
  • 14 листопада 2023 року студенти влаштували акцію протесту проти професорки Ірини Фаріон, яка викладає в університеті "Львівська політехніка". Вони скандували "Ганьба!", вимагаючи від керівництва вишу звільнення Фаріон.