Завантажити ще

В Одесі співробітник ТЦК «правив» дані ухилянтів в системі "Оберіг"

В Одесі співробітник ТЦК  «правив» дані ухилянтів в системі
Фото: tmr.gov.ua

В Одесі посадовець Приморського РТЦК та СП Одеси організував масштабну схему заробітку на чоловіках-ухилянтах. Як повідомляє ДБР, він зробив "непридатними для служби" 138 військовозобов’язаних, вносячи необхідні зміни у систему "Оберіг".

- Схема діяла в Одеському центрі комплектування з липня 2023 року. Тоді начальник відділу несанкціоновано почав втручатися в роботу електронної бази реєстру військовозобов'язаних "Оберіг" та загалом "відкоригував" дані щодо 138 військовозобов’язаних, фіктивно зробивши їх непридатними для військової служби, - наголосили в ДБР.

За «послуги» чоловік брав від 4,5 до 7 тисяч доларів. За даними відомства, він зумів заробити щонайменше мільйон доларів. У бюро наголосили, що встановили усіх осіб, які встигли скористались схемою − частина з них вже виїхала за кордон. 

- При проведенні спільних заходів ДБР зі співробітниками РТЦК та СП ухилянти, які залишились на території України, були доставлені до центру комплектування для оновлення даних та подальшої мобілізації до лав ЗСУ, − наголосили у відомстві. 

Наразі посадовцю ТЦК повідомили про підозру в несанкціонованому втручанні в роботу інформаційно-комунікаційних систем (ч. 5 ст. 361 КК України). Вирішується питання про обрання йому запобіжного заходу та відсторонення від посади. Чоловікові загрожує до 15 років позбавлення волі.

Правоохоронці встановлюють повне коло осіб, причетних до оборудки. Зокрема, провели 14 обшуків за місцем роботи та проживання фігуранта та учасників схеми. Процесуальні дії продовжуються.

  • 25 травня слідчі порушили кримінальну справу на командирів 125-ї окремої бригади тероборони, які залишили бойові позиції на півночі Харківської області під час наступу російської армії.  
  • Також українські правоохоронці оголосили підозру директору російської ФСБ Олександру Бортникову. Також підозри отримали 20 високопосадовців російських спецслужб.