Завантажити ще

ДБР порушило кримінальну справу проти командирів ЗСУ через прорив росіян на Харківщині

ДБР порушило кримінальну справу проти командирів ЗСУ через прорив росіян на Харківщині
Фото: facebook.com/brigade128

Слідчі порушили кримінальну справу на командирів 125-ї окремої бригади тероборони, які залишили бойові позиції на півночі Харківської області під час настання російської армії. Про це йдеться в ухвалі суду, опублікованій в Єдиному реєстрі судових рішень.

За версією слідства, на початку наступу російських військ 10 травня в районі Стрілки, Червоного, Борисівки, Пильного, Гатища та інших населених пунктів Харківської області підрозділи 125-ї бригади залишили свої бойові позиції. У документі зазначено, що командування бригади та підпорядкованих їй підрозділів (415-го окремого стрілецького батальйону, 23-ї механізованої бригади та 172-го окремого стрілецького батальйону) не організувало достатньо ефективну оборону на кордоні з Росією.

У розслідуванні по справі про зрив оборони фігурують 56 військових ЗСУ. У списку є командири взводи, радіотелефоністи, санінструктори, гранатометники, стрілки, снайпери, навідники та інші особи. Слідчі ДБР вже призначили проведення експертизи у рамках розслідування. Також управління ДБР у Полтаві вилучило низку секретних військових документів, включаючи бойові накази, оперативні вказівки та плани фортифікацій.

  • Ситуація на Харківщині загострилася, з продовженням боїв у районах прикордонних з Росією. У регіоні збільшилася "сіра зона", а також кількість населених пунктів, де точаться бої.
  • 13 травня російські війська продовжили свій наступ на півночі та північному сході від Харкова. За даними ISW, ймовірно, що російські сили надають пріоритету створення "буферної зони" вздовж кордону з Україною.
  • У британській розвідці стверджують, що прикордонний Вовчанськ на сьогоднішній день є безпосередньою метою окупантів. На думку військових експертів, своїм наступом на Харківщину Росія намагається відвернути українські сили від інших ділянок лінії фронту.