Завантажити ще

Удар ГУР по російській РЛС за 1800 км від кордону – з’явились супутникові фото наслідків

Удар ГУР по російській РЛС за 1800 км від кордону – з’явились супутникові фото наслідків

Після удару безпілотників ГУР по російській радіолокаційній станції дальнього виявлення цілей "Вороніж-М" в Оренбурзькій області на території з’явились сліди пожежі. Про це свідчать супутникові знімки Planet Labs, оприлюднені проєктом "Радіо Свобода" "Схеми".

Журналісти припускають, що плями на фото - це сліди пожежі внаслідок влучання БпЛА. У виданні зазначили, що роздільна здатність фото не дозволяє  оцінити ступінь можливого ураження російської станції.

- Ця радіолокаційна станція знаходиться на відстані понад 1800 км від кордону з Україною. Відповідно до відкритих джерел, "Вороніж-М" є частиною російських стаціонарних надгоризонтних РЛС великої дальності. Вони призначені для виявлення космічних та аеродинамічних об'єктів, балістичних та крилатих ракет. Така РЛС має дальність виявлення цілей до 6 тис. км, - зазначають журналісти. 

  •  Напередодні стало відомо, що дрон Головного управління розвідки Міноборони України 26 травня атакував радіолокаційну станцію дальнього виявлення цілей "Вороніж М", розташовану в місті Орськ Оренбурзької області РФ. Безпілотник подолав відстань у понад 1800 кілометрів до об'єкта противника, встановивши новий рекорд діапазону ураження для дронів-камікадзе. 
  • До цього найбільш віддаленою ціллю, атакованою українськими безпілотниками, був обʼєкт у місті Салават республіки Башкортостан, що на 140 кілометрів ближче до українського кордону, ніж Орськ.