Завантажити ще

Дрон ГУР встановив новий рекорд, атакувавши російську РЛС в Орську

Дрон ГУР встановив новий рекорд, атакувавши російську РЛС в Орську
Фото: zn.ua

Вдень у неділю, 26 травня, дрон Головного управління розвідки Міноборони України атакував радіолокаційну станцію дальнього виявлення цілей "Воронеж М", розташовану в російському місті Орськ Оренбурзької області. Про це повідомляє співрозмовник "Української правди" в ГУР.

- Український безпілотник подолав відстань у понад 1800 кілометрів до обʼєкта противника, встановивши новий рекорд діапазону ураження для дронів-камікадзе, - сказав співрозмовник.

За його даними, наслідки ураження уточнюються. При цьому російські пабліки повідомляли про «падіння БпЛА» під Орськом. Повідомлялось, що метою безпілотника, "можливо, був військовий об'єкт".

"Воронеж М" є складовою сімейства російських стаціонарних надгоризонтних радіолокаційних станцій великої дальності. Призначені для виявлення космічних та аеродинамічних об'єктів, зокрема балістичних і крилатих ракет. Дана РЛС працює в метровому діапазоні хвиль та має дальність виявлення цілей до 6000 км.

  • До цього найбільш віддаленою ціллю, атакованою українськими безпілотниками, був обʼєкт у місті Салават республіки Башкортостан РФ, розташований на 140 кілометрів ближче до українського кордону порівняно з Орськом. 
  • 2 квітня українські дрони вперше атакували республіку Татарстан у Росії. Тоді безпілотники подолали близько 1200 км. Це була операція ГУР. Напередодні атаки міністр цифрової трансформації Михайло Федоров розповів в інтерв'ю німецькому виданню Welt, що в України з'явилися моделі ударних дронів з дальністю понад 1000 кілометрів. Раніше безпілотники мали радіус дії 700-1000 км