15 липня
Завантажити ще

У Вовчанську росіяни беруть цивільних у полон, відомо про перші розстріли, - Ігор Клименко

У Вовчанську росіяни беруть цивільних у полон, відомо про перші розстріли, - Ігор Клименко
Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

У північній частині Вовчанська, де йдуть активні бої, російські військові беруть цивільних мешканців у полон. До сьогоднішнього дня на тій ділянці також тривала евакуація – Національна поліція України не припиняла вивозити людей попри всі загрози та під обстрілами, написав міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко в соцмережах.

За його словами, російські військові, які намагалися закріпитись у місті, не дозволяли місцевим мешканцям евакуйовуватися.

- Людей почали викрадати та зганяти до підвалів. Відомо про перші розстріли цивільних російськими військовими. Зокрема, один із мешканців Вовчанську намагався втекти пішки, відмовився виконувати команди загарбників – росіяни його вбили, - зазначив Клименко.

Він додав, що слідчі Національної поліції України у Харківської області розпочали кримінальне провадження за фактами порушення правил та звичаїв війни.

Евакуаційні групи Національної поліції України продовжують працювати у Вовчанську попри інтенсивні бойові зіткнення та намагаються забезпечити подальшу евакуацію людей.

  • Російські військові продовжують спроби наступу на Харківщину вже деякий час, постійно обстрілюючи міста та села.  На думку експертів британської розвідки,  своїм наступом на Харківську область Росія намагається відвернути увагу українських сил від інших ділянок лінії фронту. При цьому прикордонний Вовчанськ на сьогодні є безпосередньою метою окупантів.  
  • Станом на ранок 16 травня Харківська ОВА повідомляла про евакуацію 2319 місцевих жителів з Чугуївського району, 3834 - з Харківського, 103  - з Богодухівського та 2533  людей евакуйовано волонтерами.  Всього евакуйовано 8779 людей.