Завантажити ще

Настоятель храму УПЦ (МП) на Хмельниччині вихваляв перед вірянами Путіна, йому оголосили підозру

Настоятель храму УПЦ (МП) на Хмельниччині вихваляв перед вірянами Путіна, йому оголосили підозру
Фото: t.me/SBUkr/11761

Служба безпеки задокументувала підривну діяльність настоятеля храму Шепетівської єпархії УПЦ (МП) на Хмельниччині. Клірик підтримував агресивну війну проти України та розпалював релігійну ненависть. Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Після початку повномасштабного вторгнення Росії священнослужитель проводив літургії, під час яких вихваляв Путіна та звинувачував у війні українську владу. Крім того, протоієрей поширював на власній сторінці "Вконтакте" російські фейки про війну в Україні та міжконфесійні відносини у нашій державі.

- Так, наприклад, він збройну агресію РФ фігурант називав "громадянським конфліктом" та ображав парафіян інших релігійних громад. Таким чином він намагався розхитати суспільно-політичну обстановку в регіоні на користь країни-агресора. Ініційована Службою безпеки експертиза підтвердила факти злочинних дій клірика, - йдеться у повідомленні.

На підставі зібраних доказів настоятелю повідомлено про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України: ⁠ч. 1 ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань та за іншими ознаками) та ⁠ч. 1 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України, глорифікація її учасників). Триває розслідування. Зловмиснику загрожує до п'яти років тюрми.

  • СБУ в Києві знешкодила масштабну агентурну мережу ФСБ, яка під прикриттям УПЦ (МП) намагалася дестабілізувати ситуацію в Україні. Вони проводили інформаційні диверсії, масово продукували та розганяли прокремлівські наративи і провокативні повідомлення, які мали дестабілізувати суспільно-політичну ситуацію в Україні. 
  • Служба безпеки зібрала докази державної зради екснастоятеля одного із соборів Херсонської єпархії УПЦ (МП) Олексія, який переховується на лівобережжі регіону. Після захоплення обласного центру він підтримав російських загарбників та увійшов до найближчого оточення гауляйтера Сальдо, ставши його духівником.