Завантажити ще

В Силах оборони розповіли перші подробиці збиття Ту-22МЗ

В Силах оборони розповіли перші подробиці збиття Ту-22МЗ
Фото: t.me/andriyshTime

Збиття російського бомбардувальника Ту-22МЗ є операцією Головного управління розвідки Міноборони. Літак вдалося атакувати за 300 км від України, повідомили в ГУР.

-  Ворожий літак Ту-22МЗ вдалося збити на відстані близько 300 кілометрів від України тими ж засобами, якими раніше було уражено російський літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50. Внаслідок ураження бомбардувальник зміг долетіти в район Ставрополя, де упав і розбився, - зазначили в ГУР. 

В Повітряних силах також офіційно підтвердили збиття ТУ-22М3 і заявили, що це перше успішне знищення стратегічного бомбардувальника в повітрі під час бойового вильоту протягом повномасштабного вторгнення РФ в Україну. 

Літак впав зранку 19 квітня  в Ставропольському краї РФ.  Спочатку про це повідомили російські медіа, після Міноборони РФ заявили, що причиною аварії  стала «технічна не несправність». Також у ворожому відомстві заявили, що боєкомплекту на борту не було, а літак упав у безлюдній місцевості.

У пресслужбі Сухопутних військ ЗСУ зазначили, що саме цей військовий літак кілька годин тому запускав ракети по Україні.

Ту-22М3 - це радянський дальній надзвуковий бомбардувальник-ракетоносець із геометрією крила, що змінюється. Призначений для ураження морських та наземних цілей крилатими ракетами, авіаційними бомбами, у тому числі ядерними боєголовками.

 Ту-22М3 створювався для ядерної війни. Цей надзвуковий бомбардувальник повинен був випускати відразу три надзвукові ракети Х-22, наприклад, американським авіаносцем з відстані менше 600 км. Літак озброєний Х-22 - протикорабельною ракетою, не призначеною для ударів по наземних цілях, точність її низька у порівнянні з іншими крилатими ракетами, які б'ють по наземним цілям.