Завантажити ще

На кордоні з Польщею затримали фуру, в якій везли розібраний український етно-будинок

На кордоні з Польщею затримали фуру, в якій везли розібраний український етно-будинок
Фото: facebook.com/LVcustomsUA

У пункті пропуску "Краківець -Корчова" на українсько-польському кордоні митники зі Львова зупинили вантажівку з деревиною. Замість соснових дощок вони виявили розібраний дерев'яний будинок, який, ймовірно, має історичну, культурну та музейну цінність для України. Про це повідомила Львівська митниця.

У митниці розповіли, що на виїзд з України прибула вантажівка під керуванням 48-річного мешканця Черкаської області. Згідно з документами, які надав водій, він перевозив майже 40 м3 деревини. Продавцем деревини вказувалося одне із черкаських підприємств, а покупцем – компанія, зареєстрована у Польщі.

Для перевірки легальності вантажу співробітники митниці звернулися до Національного лісотехнічного університету України. Експерти виявили, що деревина має ознаки старіння, механічні пошкодження від демонтажу, а також штучні отвори, які не відповідають відомостям у документах про походження.

За інформацією митної служби, такий вид деревини має високу вартість за кордоном та зазвичай використовується для будівництва етно-будинків, які могли бути демонтовані в Україні.

За цим фактом складено адміністративний протокол згідно зі статтею 483 ("Переміщення товарів через митний кордон із приховуванням від контролю").

Фото
Фото
29 Березня15:39