24 листопада
Завантажити ще

Розбір завалів на «ДніпроГЕСі» буде тривати не менше тижня

Розбір завалів на «ДніпроГЕСі» буде тривати не менше тижня
Фото: t.me/pgo_gov_ua

Поновлення «ДніпроГЕС» до проєктного стану  відбудеться не швидко. Про наслідки можна буде говорити після розбору завалів у машинному залі, розповів в етері Еспресо генеральний директор ПрАТ «Укргідроенерго» Ігор Сирота, пише Еspreso.

- На сьогодні ми поки що намагаємося демонтувати залишки перекриття стелі та стін машинного залу, які розбиті та нахилилися. Тому ми не можемо розібрати машзал поки не демонтуємо перекриття, а там висота понад 35 метрів, щоб потім можна було розбирати самі завали у машзал, - зазначив  Сирота.

Згідно поверхневому огляду, на відновлення станції потрібні роки. Генеральний директор ПрАТ "Укргідроенерго" додав, що  внаслідок удару «Дніпрогесу» завдано чималої шкоди. По станції  прилетіло понад 6 ракет. Крім того, пошкоджене автодорожнє полотно, підкранові балки, де кран підіймає затвори, аби пропускати воду.

- Думаю, протягом тижня нам вдасться розібрати ці всі завали й тоді більш детально зможемо говорити про наслідки. Але є багато попадань у самі агрегати, згоріло обладнання, тобто роботи є багато. Сьогодні оцінити у часі та фінансово ще не є можливим, - розповів Сирота.

За його словами, є агрегати, які потрібно повністю з нуля виготовляти, а це у часі від 18 до 24 місяців. Крім того, демонтаж та монтаж потребує певного часу.

- Ми розуміємо, в які рамкові часи заходимо, щоб відновити станцію. Я вже не говорю про те, що потрібно буде повністю відновити машинний зал, тобто будувати новий машзал. А ми ще подивимося, що відбувається на 4-х поверхах внизу станції, де 25-30 метрів глибини, але це вже після розбору завалів. Тоді ми зможемо дати через днів 10 приблизну оцінку вартісним показникам, що потрібно, - резюмував Ігор Сирота.

  • РФ здійснила атаку на «ДніпроГЕС» 22 березня. Унаслідок обстрілу загинула людина. Також у річку потрапили нафтопродукти. 
  • Всього в той день РФ випустила по містах та селах України понад 60 «Шахедів» і майже 90 ракет різних типів.