Завантажити ще

У ВМС заявили про ураження ще одного російського корабля - «Іван Хурс»

У ВМС заявили про ураження ще одного російського корабля  - «Іван Хурс»
Фото: news.usni.org//wikimedia

Крім двох російських кораблів "Ямал" та "Азов", які уразили Сили оборони 23 березня, наразі верифікується інформація і щодо ураження російського середнього розвідувального корабля «Іван Хурс».  Як передає «Укрінформ», про це в ефірі телемарафону «Єдині новини» повідомив речник Військово-морських сил ЗСУ капітан 3 рангу Дмитро Плетенчук.

- Стан (суден. – Ред.) зараз уточнюється. Наразі ми можемо підтвердити це ураження. Зараз так само верифікується інформація щодо можливого ураження ще однієї одиниці - третьої. Так чи інакше, один з цих ВДК вже стоїть на заводі на ремонті, і, враховуючи пошкодження, можемо сказати, що зараз з 13 одиниць, які росіяни приготували для того, щоб захопити наше південне узбережжя, в строю залишається лише 3 одиниці. А щодо безпосередньо кораблів цього проєкту зі складу саме Чорноморського флоту, не залишилося жодної одиниці. Окрім того, було уражено будівлю Військово-морської бази в Севастополі та нанесено вогневе ураження по паливно-мастильних складах, - зазначив Плетенчук.

Щодо третього корабля, який уразили Сили оборони, він наголосив, що йдеться про «Іван Хурс».

- Фактично я сьогодні вам першим підтверджую щодо ураження безпосередньо великих десантних кораблів. Тому що, звісно, такі заяви потребують верифікації з кількох джерел для того, щоб бути впевненими, що ми зараз не дезінформуємо з вами українське суспільство, - наголосив він.

  • 23 березня Сили оборони України вразили в окупованому Севастополі великі десантні кораблі окупантів "Ямал" та "Азов", центр зв'язку та кілька об'єктів інфраструктури Чорноморського флоту РФ.  
  • Зранку 25 березня в ГУР повідомили, що уражений «Ямал» має пробоїну у верхній палубі, через що корабель має крен на правий борт.