25 листопада
Завантажити ще

Безмитний експорт української сільгосппродукції попередньо продовжений ще на рік

Безмитний експорт української сільгосппродукції попередньо продовжений ще на рік
Фото: europarl.europa.eu

Європейський парламент і Рада ЄС попередньо домовились про продовження заходів з лібералізації торгівлі для України в умовах загарбницької війни з боку Росії. Про це йде мова у відповідній заяві Європарламенту.

- Тимчасове призупинення ввізних мит та квот на український сільськогосподарський експорт до ЄС буде продовжено ще на один рік, до 5 червня 2025 року, з метою підтримки України в умовах триваючої агресивної війни Росії, - наголошується в заяві.

Проте в документі додається, що Єврокомісія «може вжити швидких дій та запровадити будь-які заходи, які вона вважатиме необхідними», якщо український імпорт спричинить значні порушення на ринку ЄС або на ринках однієї чи кількох країн-членів ЄС.

Постановою також передбачається «екстрене гальмування «для особливо чутливих сільськогосподарської продукції, а саме м'яса птиці, яєць та цукру. Депутати Європарламенту  розширили цей список, включивши до нього овес, кукурудзу, крупи та мед. А також домоглися від Комісії твердих зобов'язань вжити заходів у разі різкого зростання імпорту пшениці з України.

Базовим орієнтиром для екстреного гальмування будуть показники 2022 та 2023 років. іншими словами, якщо імпорт цих продуктів перевищить середні обсяги за ці два роки, тарифи будуть знову запроваджені.

- (Ця) угода посилює незмінну прихильність ЄС до підтримки України перед обличчям жорстокої агресивної війни Росії до її перемоги. Націленість Росії на Україну та її виробництво продуктів харчування також впливає на фермерів ЄС. Парламент почув їхні занепокоєння і посилив захисні заходи, які зменшать тиск на фермерів ЄС, якщо вони будуть приголомшені раптовим сплеском українського імпорту, – прокоментувала рішення євродепутатка від ЄНП з Латвії Сандра Калніете.

  • Тепер Європарламент та Єврорада повинні дати остаточне зелене світло тимчасовій угоді. Термін нинішньої закінчується 5 червня 2024 року.  Нові правила мають набути чинності одразу після закінчення терміну. 
  • Раніше в матеріалі Коротко про розбиралось, що не так із «зеленим» напрямом у світі і чому фермери виходять на акції протесту.