25 травня
Завантажити ще

У ГУР розповіли, як проходять "вибори Путіна" в окупації - тиск, підкуп та залякування

У ГУР розповіли, як проходять
Фото: telegra.ph

На тимчасово окупованих територіях України росіяни змушують місцевих мешканців голосувати на так званих " виборах " президента РФ. При цьому вони намагаються тиснути на громадян, а якщо це не працює – залякують. Про це повідомляє Головне управління розвідки Міноборони у Telegram.

- У тимчасово окупованих частинах Запорізької та Херсонської областей представники російської окупаційної влади у супроводі озброєних військових та росіян Росії обходять будинки українських громадян, щоб роз'яснити їм «за кого треба голосувати». При цьому окупанти зазначають, що можуть «намалювати» своєму диктатору і понад двісті відсотків підтримки, а результат «виборів путіна» буде незмінним. Водночас загарбники дають поневоленим жителям зрозуміти, що відмова підтримати путін свідчить про їхню антиросійську позицію, - розповіли у розвідці.

ГУР додає, що на Херсонщині перед так званими "виборами" на початку березня окупанти влаштували фільтраційні заходи, під час яких затримували "неблагонадійних" українців. Переслідування зазнавали ті, хто не має російського паспорта. Під тиском також перебувають підприємці та педагоги. Окупанти залякують їх звільненнями та позбавленням права працювати. Тим часом, пенсіонерів на окупованих територіях намагаються підкупити, щоб ті "проголосували" за Путіна.

  • У Росії так звані "вибори" президента триватимуть три дні – з 15 по 17 березня 2024 року.
  • Чинний президент Росії Володимир Путін балотуватиметься вп'яте. Його суперниками стали Микола Харитонов від КПРФ, Леонід Слуцький від ЛДПР та Владислав Даванков від "Нових людей". Усі кандидати у президенти Росії підтримують війну в Україні.
  • Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данилов заявив, що Україна не визнаватиме вибори президента Росії, тому що в країні «жодних виборів уже давно немає».