Завантажити ще

СБУ запобігла відправленню з України старовинних артефактів

СБУ запобігла відправленню з України старовинних артефактів
Фото: kobl.gp.gov.ua

Житель Київщини намагався відправити до Сполучених Штатів рідкісні артефакти з високою цінністю. Про це повідомили у Київській обласній прокуратурі.

- Підозрюваний під виглядом декоративних сувенірів намагався відправити до Сполучених Штатів Америки культурні цінності. Він ретельно замаскував від митних органів шість старовинних монет арабського Халіфату, що викарбувані у VIII-X століттях, та вісім платіжних злитків, що використовувались на території України в період VIII-XII століть, - йдеться у повідомленні.

Згідно з результатами експертизи, монети та зливки мають історичну, етнографічну, художню та наукову цінність. Підозрюваного було затримано під час відправлення міжнародної посилки. Досудове розслідування проводиться слідчими ГУ СБУ у Києві та Київській області.

  • 23 лютого митники під час перевірки міжнародного поштового відправлення виявили українську порцеляну ХХ століття, яку було відправлено з Полтави до Болгарії.
  • 3 лютого митники завадили вивезенню із країни 124 предметів археології, включаючи елементи кінської збруї, прикраси та предмети побутового призначення.
  • 26 липня прикордонники та митники на Одещині запобігли спробі вивезення за кордон скрипки італійського майстра Антоніо Страдіварі, виробленої в 1730 році.
Новини по темі: Митниця