Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

В ГУР заявили про підрив залізничного мосту в Самарській області - перші подробиці

В ГУР заявили про підрив залізничного мосту в Самарській області - перші подробиці
Фото: t.me/bazabazon

Зранку у російській Самарській області пролунав вибух, внаслідок якого були пошкоджені опори залізничного мосту. Наразі рух переправою, якою перевозили боєприпаси, паралізовано, повідомляє Головне управління розвідки.  

- Головне управління розвідки Міністерства оборони України підтверджує факт виведення з ладу залізничного моста через річку Чапаєвка у Самарській області, - йдеться у повідомленні.

Вибух стався близько 6:00 4 березня. Як зазначають розвідники, міст був пошкоджений шляхом підриву його силових конструкцій. У ГУР наголошують, що "з огляду на характер пошкоджень залізничного моста його використання тривалий час буде неможливим».

У відомстві також розповіли, що залізнична гілка використовувалась державою-агресором для транспортування військових вантажів, зокрема інженерних боєприпасів, вироблених заводом АТ "Полімер" у місті Чапаєвськ Самарської області.

За даними телеграм-каналу Baza, внаслідок вибуху пошкоджено металоконструкції мосту, а також огородження. При цьому бетонна опора попередньо не постраждала.

  • Останнім часом у РФ збільшилась кількість диверсій. Найпоширенішою з них є підпали релейних шаф на залізницях. З початку 2023 року, за даними на травень, вже було відомо про 36 таких випадків. Через це у жовтні 2023 року в тимчасово окупованому Криму російські загарбники посилили захист залізничних потягів. 
  • 1 березня прогриміли вибухи у російському Дзержинську Нижньогородської області РФ. Були два вибухи у різних точках міста. За даними телеграм-канала  SOTA, ймовірно, був «атакований завод імені Свердлова, що виробляє вибухівку».  
  • 25 лютого очільник СБУ Василь Малюк заявив, що нафтопереробні заводи в Росії є законними цілями України, тому що половина військового бюджету РФ - це валютна виручка від експорту нафтопродуктів.  Він запропонував поглянути, "скільки нафтопереробних потужностей ворога за крайні два місяці було успішно вражено». Додавши,  що Україна на третину скоротила експорт нафтопродуктів з РФ.