21 червня
Завантажити ще

Польська поліція пояснила затримання українських журналістів – здалися підозрілими місцевим жителям

Польська поліція пояснила затримання українських журналістів – здалися підозрілими місцевим жителям
Фото: facebook.com/mixailotkach

Польська поліція пояснила причини затримання українських журналістів поблизу кордону з Білоруссю. За їхніми словами, правоохоронці отримали інформацію від місцевих мешканців про невідомих, які фотографують та використовують дрон. Про це повідомили у пресслужбі поліції.

- До підрозділу у Лукові (Люблінське воєводство) надійшло повідомлення від стурбованого жителя про двох чоловіків, які протягом двох днів перебували у машині біля колій залізничного вузла в Голашині, фотографували та використовували дрон. Зважаючи на внутрішню безпеку країни і той факт, що залізничні колії, особливо у прикордонних воєводствах, є стратегічними місцями з погляду безпеки, поліція прибула на місце. Обидва чоловіки спілкувалися українською, представлялися журналістами. Через мовний бар'єр та необхідність перевірки наданих документів довелося виконувати дії у підрозділі поліції, - розповіли правоохоронці.

Після перевірки документів, огляду вмісту багажу та оформлення документів українців відпустили, їхню техніку повернули. При цьому під час проведення заходів у підрозділі поліції офіцери підтримували зв'язок із представниками консульства України. У поліції додали, що нинішня ситуація на східному кордоні Польщі "зумовлює підвищену пильність як служб, так і суспільства". Тому поліція перевіряє будь-яку інформацію щодо потенційних загроз.

  • 27 лютого "Українська правда" повідомляла про те, що польські правоохоронці на кілька годин затримали їхнього журналіста Михайла Ткача, який разом із оператором знімав матеріал про транзит продукції між Польщею, Росією та Білоруссю.
  • Ткач повідомив, що вони знімали матеріал про те, як Польща торгує з Росією через Білорусь, тоді як польські фермери блокують українсько-польський кордон, і як сільськогосподарська продукція йде з Росії та Білорусі до Польщі. Частину знятого матеріалу поляки, за його словами, видалили.