Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
18 квiтня
Завантажити ще

В'язень житомирської колонії видурював гроші у родичів військових

В'язень житомирської колонії видурював гроші у родичів військових
Фото: t.me/SBUkr/11286

СБУ викрила в’язня Житомирської виправної установи, який видурював гроші у родичів українських військових, які перебувають у полоні або зникли безвісти на фронті. Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Зловмисник в інтернеті знаходив людей, які розшукували своїх близьких – бійців ЗСУ, що потрапили в полон або зникли під час боїв на передовій. Потім телефонував родинам та за гроші обіцяв знайти та повернути їх додому. Під час таких розмов в’язень представлявся учасником «пошукової групи» і вихвалявся «потрібними» зв’язками.

Вартість «послуг» шахрая становила від 5 до 55 тис. грн. Сума залежала від платоспроможності потерпілого. Гроші перераховували на банківські картки його співкамерників і спільників «на волі». Серед них були його матір та цивільна дружина.

Співробітники СБУ задокументували факт вимагання зловмисником понад 50 тис. грн з близьких українського воїна, який вважається зниклим безвісти.

Під час обшуків у камері в’язня-шахрая та за місцем проживання його спільників виявлено декілька мобільних телефонів, банківські картки та інші речові докази злочинної діяльності. Наразі організатору схеми повідомлено про підозру за ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу України (шахрайство). Триває розслідування для притягнення до відповідальності інших співучасників злочину.