22 червня
Завантажити ще

Телескоп Hubble зробив яскраві знімки зіркоутворення у сузір'ї Скорпіона

Телескоп Hubble зробив яскраві знімки зіркоутворення у сузір'ї Скорпіона
Фото: esahubble.org

Космічний телескоп Hubble зробив яскраві знімки "регіону" IRAS 16562-3959 – місця, де утворюються зірки у сузір'ї Скорпіона. Про це повідомила обсерваторія ESA.

Регіон зореутворення знаходиться у межах нашої галактики Чумацький Шлях приблизно за 5 900 світлових років від Землі. У центрі фотографії розташована масивна зірка — приблизно у 30 разів більша за Сонце і яка все ще перебуває в процесі формування.

- Центральна область здається темною, тому що на шляху дуже багато пилу, що затемняє. Однак ближнє інфрачервоне світло просочується в основному з двох боків — верхнього лівого та нижнього правого— там, де потужний струмінь масивної протозірки очистив пил. Багатохвильові зображення, зроблені "Хабблом", допоможуть нам краще зрозуміти, як народжуються найпотужніші та найяскравіші зірки у нашій галактиці, - розповіли в обсерваторії.

Місце зіркоутворення у сузір'ї Скорпіона. Фото: esahubble.org

Місце зіркоутворення у сузір'ї Скорпіона. Фото: esahubble.org

Вчені додали, що це зображення створено на основі спостережень за допомогою ширококутної камери Hubble Wide Field Camera 3. Детальні кольорові нюанси можливі завдяки чотирьом окремим фільтрам, які використовувалися для збору даних.

Новини по темі: Космос Зірки