Завантажити ще

У Франції через пожежу зупинили два реактори АЕС

У Франції через пожежу зупинили два реактори АЕС
Фото: REUTERS

У центральній частині Франції на атомній електростанції Шинон (Centrale nucléaire de Chinon) сталася пожежа, після чого оператор ядерної енергетики EDF зупинив два реактори відповідно до процедури безпеки, повідомляє Reuters.

Зазначається, що спалахнув головний трансформатор енергоблока №3 атомної електростанції. Через спалах спрацювала автоматична система безпеки, яка призупинила роботу енергоблока №3. Роботу енергоблока №4, який з'єднаний з третім, було призупинено як запобіжний засіб.

В Службі ядерної безпеки Франції заявили, що пожежа призвела до відключення електроенергії на станції. В EDF уточнили, що пожежа, яка поширилася на головний трансформатор блоку №3, виникла за межами ядерної зони. Внаслідок пригоди постраждалих немає. Також повідомляється, що пожежа не вплинула на навколишнє середовище.

  • Французька АЕС Шинон – одна із найстаріших атомних станцій країни. Розташована в регіоні Центр Долина Луари. На станції було побудовано сім реакторів, проте 3 енергоблоки з газоохолоджувальними реакторами UNGG зараз закриті (в 1-му енергоблоці зараз розташований музей атомної енергетики).
  • Нещодавно глава МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі завершив свій четвертий візит на окуповану Росією Запорізьку АЕС. Він зазначив, що за п'ятьма основними принципами, встановленими Радбезом ООН, фізична цілісність станції залишається відносно стабільною.

Новини по темі: Франція пожежа АЕС