Завантажити ще

Вночі горів нафтопереробний завод біля Санкт-Петербурга

Вночі горів нафтопереробний завод біля Санкт-Петербурга
Фото: скрін відео t.me/drozdenko_au_lo/4105

У ніч проти 21 січня на російському нафтопереробному заводі в місті Усть-Луга (порт на Балтійському морі неподалік від Санкт-Петербурга) стався вибух. Російське видання Фонтанка стверджує, що у термінал прилетіли два безпілотники, пише LIGA.net.

Губернатор регіону Олександр Дрозденко заявив у Telegram, що пожежа сталася на терміналі компанії "Новатек". Персонал евакуювали, тому постраждалих, з його слів, немає.

Це підприємство в Усть-Лузі займається переробкою стабільного газового конденсату у моторне паливо, гас, дизельну фракцію та мазут і дозволяє відвантажувати готову продукцію на експорт морським транспортом. Його потужність становить близько 7 млн тонн газового конденсату на рік.

Основні власники Новатеку – російські олігархи Леонід Міхельсон та Геннадій Тимченко. Обоє перебувають під санкціями. В обґрунтуваннях до санкцій Євросоюз назвав Тимченка давнім знайомим президента Володимира Путіна та одною із його довірених осіб. Тимченко – один з акціонерів банку "Росія", що вважається особистим банком вищих посадовців Російської Федерації.

Проте  Усть-Луга - не єдине російське місто, де 21 січня було чути вибухи. У Тулі, ймовірно, були влучання у завод "Щегловський вал", який з-поміж іншого виробляє систему протиповітряної оборони "Панцир". Вибухи зафіксовані на відео, які з'явилися у соцмережах. Місцеві пабліки пишуть, що спершу там пролунав гучний вибух, а тоді нічне небо спалахнуло вогнем, й стало ясно, як вдень. Російська влада також повідомила про збиття безпілотників над Смоленською областю.