25 травня
Завантажити ще

З України намагалися вивезти рідкісні порцелянові статуетки

З України намагалися вивезти рідкісні порцелянові статуетки
Фото: facebook.com/UkraineCustoms

Київські митники виявили та вилучили три рідкісні статуетки порцелянової фабрики Гарднера, виготовлені у XIX-XX століттях. Про це йдеться у повідомленні Державної митної служби України.

- Скульптури, включаючи "Нендаль" (1870-1880 рр.), "Чорногорець (ополченець)" (1880-ті рр.) та "Мордовські жінки" (1927-1930 рр.), були відправлені з Одеси до Казахстану. Оскільки ті мали ознаки старовини, митники направили їх на експертизу до Національного музею історії України, де експерти підтвердили їхню культурну цінність, - йдеться у повідомленні.

Фахівці з'ясували, що скульптури належать рідкісній скульптурній пластиці, випущеній порцеляновою фабрикою шотландця Франца Гарднера, яка діяла у Російській імперії з 1766 року. До Другої світової війни фабрика використовувала глухівський каолін із території сучасної України для виробництва порцеляни. 

Скульптури, що мають фабричні тавра, викликають особливий інтерес у колекціонерів через лімітованість серій. Загальна оцінна вартість цих предметів становить 400 тисяч гривень.

Відправлення культурних цінностей за кордон потребує спеціального дозволу Міністерства культури України, який у цьому випадку був відсутній. Щодо громадян, які відправляли статуетки, було складено протоколи про порушення митних правил. Культурні цінності вилучили.

Фото
Фото
18 Сiчня11:13