Завантажити ще

У Румунії стався найсильніший від початку року землетрус

У Румунії стався найсильніший від початку року землетрус

У Румунії в сейсмічній зоні Вранча у понеділок, 15 січня, стався землетрус магнітудою 4,3. Про це повідомляє Рoint із посиланням на румунський Національний науково-дослідний інститут фізики Землі (INCDFP).

За оцінкою сейсмологів, землетрус є помірним. Водночас він став найсильнішим з початку цього року.

- Землетрус зафіксували на глибині 72,8 км поблизу таких міст: 42 км на захід від Фокшан, 67 км на схід від Сфинту-Георге, 68 км на північ від Бузеу, 81 км на північ та схід від Брашова, 93 км на південь від Бакеу, за 96 км на південний захід від Бирлада, - йдеться у повідомленні.

Також через пів години у зоні Вранча стався ще один (слабкий) землетрус на глибині 76,6 км магнітудою 3,3. Його зафіксували за 43 км на захід від Фокшан. Про руйнування інформації не надходило.

Зона Вранча - сейсмоактивна зона, що розташована на ділянці стикування Південних (Румунія) та Східних (Українських) Карпат у жудці (повіті) Вранча, Румунія. Максимальна магнітуда землетрусів у цій сейсмоактивній зоні досягала 7,6. Осередки землетрусів розташовані у консолідованій корі, а також мантії на глибинах від 80 до 190 км. Завдяки великим глибинам і магнітудам землетруси зони Вранча проявляються на величезній території: від Греції на півдні до Фінляндії на півночі. У ХХ ст. в зоні Вранча сталося 30 землетрусів з магнітудою 6,5 і вище. Починаючи з 1107 року і до сьогодні в зоні Вранча сталися 90 землетрусів з магнітудою 7-8 балів. Найпотужнішими були у 1940-му і 1977 роках.

Новини по темі: Землетрус Румунія