Завантажити ще

Жертвами землетрусу в Японії стали щонайменше 62 людини

 Жертвами землетрусу в Японії стали щонайменше 62 людини
Фото: REUTERS/KYODO

В Японії після потужного землетрусу продовжуються підземні поштовхи, але на відміну від першого вони не становлять загрози населенню. Протягом останніх днів в країні зафіксовано понад 50 коливань землі, повідомляє Bloomberg.

Найсильніший землетрус магнітудою 7,6 стався 1 січня. Його епіцентр був у місті Вадзіма. Станом на ранок 3 січня  відомо про 62 загиблих і понад 300 постраждалих. Місцева влада після підземних поштовхів дала наказ евакуювати понад 97 тисяч людей в 9 префектурах на західному узбережжі острова Хонсю.

До рятувальних операцій залучають військових, а ситуація ускладнена руйнуваннями будівель та пожежами.

Геологічна служба США оцінила землетрус як найсильніший в регіоні за понад 4 десятиліття. Це призвело до серйозних руйнувань, спалахів пожеж, а десятки тисяч осель залишилися без електропостачання.

Після землетрусу місто Вадзіма охопили пожежі, крім того, розпочалось цунамі заввишки 1,2 метра. Головний секретар кабінету міністрів Японії Йосімаса Хаясі повідомив про 6 випадків обвалення будівель, де залишилися заблоковані люди, а також відзвітував про виявлення тіл загиблих під завалами.

Новини по темі: Землетрус Японія