Завантажити ще

Залужний підтвердив знищення російських А-50 та Іл-22

Залужний підтвердив знищення російських А-50 та Іл-22
Фото: mil.ru

Повітряні Сили Збройних Сил України знищили ще два повітряних судна РФ. Про це повідомив Головнокомандувач Збройних Сил України Валерій Залужний.

- Воїни Повітряних Сил Збройних Сил України знищили ворожий літак дальнього радіолокаційного виявлення А-50 та повітряний пункт управління противника Іл-22. Дякую Повітряним Силам за чудово сплановану та проведену операцію в Приазов’ї, - зазначив Залужний.

Про можливу ліквідацію літаків напередодні повідомляли нардеп від "Слуги народу" Юрій Мисягін та спікер української добровольчої армії "Південь" Сергій Братчук. За їх даними, А-50 був знищений відразу після його заступу на чергування в районі Кирилівки. Іл-22М11 здійснював чергування в районі Стрілкового. Його підбили біля узбережжя Азовського моря. Обидва літаки були знищені близько 21-ї години 14 січня.  

A-50 - передовий літак далекого радіолокаційного виявлення та управління на базі військово-транспортного Іл-76, може виконувати функції, подібні до західних систем AWACS. Використовується для розвідки, керування російськими винищувачами та наведення ракет. Вартість одного екземпляру перевищує 330 мільйонів доларів США, що підкреслює його стратегічне значення.

Іл-22М - повітряний захищений пункт керування та літак радіотехнічної розвідки, створений на базі пасажирського Іл-18 в часи СРСР. Під час вторгнення РФ володіла 12 такими літаками (з 33 виготовлених за часів радянського режиму). Один з Іл-22М був збитий "вагнерівцями" під час заколоту Пригожина у червні 2023 року.