Завантажити ще

Соратниця Аксьонова, яка готує дітей до війни з Україною, отримала підозру

Соратниця Аксьонова, яка готує дітей до війни з Україною, отримала підозру
Фото: facebook.com/SecurSerUkraine

Українські правоохоронці оголосили підозру соратниці гауляйтера захопленого росіянами Криму Ані Григорян. Вона причетна до підготовки дітей до війни проти України, зазначає Служба безпеки України.

За даними силовиків, на посаду "заступника" голови окупаційного "комітету молодіжної політики Криму" Григорян призначили за особистої протекції гауляйтера Сергія Аксьонова у листопаді 2022 року. Її головним завданням було нав'язування кремлівської пропаганди дітям та підліткам. Григорян публічно закликає кримських школярів готуватися до війни проти України та вступати до російських військових училищ. З такими "тезами" вона виступала перед сотнею учнів у Форосі на шкільних зборах восени цього року.

- Григорян очолює так званий центр військово-патріотичного виховання "Авангард", створений окупантами на території півострова. Там російські інструктори навчають місцевих школярів 9-11-х класів тактики ведення бою і проводять з дітьми вогневу підготовку із застосуванням різних зразків стрілецького озброєння. Окрім військового "курсу", учнів обробляють ідеологічно, щоб сформувати у них вороже ставлення до нашої держави та підготувати до участі у бойових діях проти Сил оборони України. Щоб примусово залучити дітей до "Авангарду", колаборантка дає прямі вказівки директорам шкіл та проводить відповідну роботу з батьками, – розповіли силовики.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки заочно повідомили Григорян про підозру за фактом колабораційної діяльності. Вона знаходиться на тимчасово окупованій території України, а тому продовжуються комплексні заходи для притягнення її до відповідальності за злочини проти нашої держави. Їй загрожує до 10 років позбавлення волі.

Раніше Служба безпеки встановила особи чотирьох жителів столиці, які незаконно поширювали інформацію про наслідки масованої ракетно-дронової атаки РФ на Київ. Під час невідкладних заходів щодо місць фактичного проживання блогерів виявлено мобільні телефони, які вони використовували для фіксації та розповсюдження забороненого контенту. Наразі тривають комплексні перевірки.