Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

САП та НАБУ скерували до суду другий епізод у справі «Роттердам+»

САП та НАБУ скерували до суду другий епізод у справі «Роттердам+»

2 січня 2024 року прокурор САП за матеріалами досудового розслідування НАБУ скерував до суду обвинувальний акт стосовно 14 осіб. Серед них - колишні та чинні посадовці НКРЕКП, групи приватних теплогенеруючих компаній, які причетні до запровадження та застосування так званої формули «Роттердам+». Внаслідок цього споживачі електроенергії протягом 2018 – 2019 років переплатили понад 20 млрд грн, повідомляє пресслужба САП.

У справі обвинувачують двох колишніх голів НКРЕКП, шістьох колишніх та двох чинних членів НКРЕКП, чинні та колишні працівники комісій, двох чинних посадовців групи приватних теплогенеруючих компаній. Матеріали щодо ще одного колишнього члена НКРЕКП виділені в окреме провадження.

Слідство вважає, що у формулу «Роттердам+» було закладено витрати на послуги, які фактично не виконувались, а саме транспортування вугілля національного виробника до теплових електростанцій з порту у Роттердамі. Як наслідок, протягом 2016-2019 років споживачі електроенергії переплатили понад 39 млрд гривень.

- У ході розслідування цього факту з’ясувалося, що ухвалити таку формулу обчислення окремих членів НКРЕКП вмовили представники групи приватних теплогенеруючих компаній, які в результаті й отримали надприбутки. Як наслідок, відбулась безпідставна сплата усіма споживачами електроенергії грошових коштів через зростання тарифів на електроенергію, - йдеться у повідомленні.

Перший епізод справи "Роттердам+" Національне антикорупційне бюро (НАБУ) та Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) направили до суду у березні 2023 року. Вищий антикорупційний суд 9 жовтня вирішив закрити справу «Роттердам+» через закінчення строку досудового розслідування. 

Новини по темі: НАБУ Роттердам + САП