Завантажити ще

НАБУ та САП направили до суду перший епізод справи "Роттердам+"

НАБУ та САП направили до суду перший епізод справи
Фото: t.me/sap_gov_ua

Національне антикорупційне бюро (НАБУ) та Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) направили до суду перший епізод справи "Роттердам+" за звинуваченням шести осіб у заподіянні споживачам електроенергії збитків на понад 19 млрд грн протягом 2016-2017 рр. Про це повідомляє пресслужба НАБУ на своєму Telegram-каналі.

- За версією слідства, у так звану формулу "Роттердам+", затверджену у 2016 році НКРЕКП для розрахунку оптової ринкової ціни на електроенергію, заклали витрати, яких насправді не існувало, а саме – на транспортування вугілля до України з порту в Роттердамі. У підсумку протягом 2016-2017 років кінцеві споживачі переплатили понад 19 млрд грн. Збитки, завдані через застосування формули у 2018-2019 рр., розслідувано в окремому виробництві, матеріали в якому відкриті стороні захисту для ознайомлення, - зазначили в НАБУ.

У Бюро нагадали, що прийняти таку формулу розрахунку вартості електроенергії НКРЕКП вмовили представники групи приватних теплогенеруючих компаній, які в результаті й отримали надприбутки. Спочатку регулятор не погоджувався, однак у березні 2016 року вказану пропозицію підтримав.

У жовтні минулого року Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура 26 жовтня повідомили про підозру ще 15 осібам, причетним до введення в дію формули «Роттердам+». У результаті протягом 2018-2019 років споживачі електроенергії зазнали збитків на понад 20 млрд грн.

Новини по темі: Суд НАБУ Роттердам + САП