Завантажити ще

У Китаї стався сильний землетрус, вже відомо про загибель 111 людей

У Китаї стався сильний землетрус, вже відомо про загибель 111 людей
Фото: кадр з відео youtube.com/watch?v=QwaurQizur8

У китайському гірському окрузі на північному краю Цинхай-Тибетського плато стався сильний землетрус. Як повідомляє агенція Reuters з посиланням на місцеві ЗМІ, його жертвами стали щонайменше 111 людей. Ще понад 230 поранені. 

Землетрус стався в повіті Цзишань північно-західної китайської провінції Ганьсу о 23:59 за місцевим часом (15:59 за Гринвічем)  на глибині 10 км (6,2 милі). За даними CCTV, попередній аналіз показує, що землетрус був розривного типу, одним із трьох із магнітудою вище 6, які сталися в межах 200 км від епіцентру, з 1900 року.

Загалом до ранку вівторка було зареєстровано дев’ять підземних поштовхів магнітудою 3,0 і вище, два з яких мали магнітуду щонайменше 4,0, повідомляє CENC.

Наразі  тривають рятувальні роботи та надання допомоги, для оцінки наслідків стихійного лиха було направлено робочу групу, а кількість зниклих безвісти внаслідок землетрусу невідома.

Землетруси стали рутинним явищем у західних провінціях, зокрема в Ганьсу, який розташований на сході Цинхай-Тибетського плато - тектонічно активній зоні. Найтрагічніша подібна катастрофа в Китаї за останні десятиліття відбулася у 2008 році, коли землетрус магнітудою 8,0 в Сичуані призвів до загибелі майже 70 000 осіб.

Більше 2200 рятувальників з провінційної пожежної служби, лісової бригади та професійних аварійно-рятувальних команд працюють на місце події. Xinhua повідомляє, що в операції також беруть участь військові та поліцейські.

Національна комісія Китаю із запобігання, зменшення наслідків стихійних лих і надання допомоги, а також міністерство з питань надзвичайних ситуацій активували надзвичайний стан четвертого рівня.

Враховуючи, що район стихійного лиха розташований у високогірному регіоні з холодною погодою, рятувальні служби активно працюють над запобіганням вторинних катастроф, спричинених факторами, які не пов'язані з самим землетрусом, повідомляє Xinhua.

 Зранку у вівторок температура в Лінься, Ганьсу, неподалік від місця землетрусу, становила мінус 14 градусів.

Під час землетрусу були пошкоджені деякі системи водопостачання, електрики, транспорту, зв’язку та інша інфраструктура, але офіційні особи не надали додаткових подробиць.

Електропостачання постраждалого від землетрусу району поступово відновлюється після того, як державна мережа направила 18 аварійно-ремонтних бригад, повідомило державне телебачення CCTV.

На відео та фотографіях у соціальних мережах видно зруйновані будівлі і мешканців, які стоять на відкритому просторі в темряві, дехто загорнувся в товсті ковдри.

Новини по темі: Землетрус Китай