19 червня
Завантажити ще

Повторний запуск Starship для доставки астронавтів на Місяць зазнав невдачі

Повторний запуск Starship для доставки астронавтів на Місяць зазнав невдачі
Фото: twitter.com/SpaceX

Повторний запуск корабеля Starship компанії SpaceX, призначеного для доставки астронавтів на Місяць,  зновузазнав невдачі. Перша спроба досягти космосу закінчилася вибухом, а під час другого зв'язок зник з кораблем за лічені хвилини. Про це повідомляє SpaceX.

- Двоступінчастий ракетний корабель стартував із космодрому Starbase в районі Бока Чіка (Техас), піднявшись на висоту близько 90 км над землею та здійснивши запланований 90-хвилинний політ у космос. Однак перший щабель ракети Super Heavy, незважаючи на те, що їй вдалося зробити вирішальний маневр з відділення від основного ступеня, незабаром після відділення вибухнула над Мексиканською затокою, - розповіли в компанії.

Тим часом основний розгінний блок Starship продовжував рух до космосу, але через 10 хвилин польоту телекомпанія повідомила, що управління польотами SpaceX раптово втратило зв'язок з апаратом.

Запуск став другою спробою польоту зорельоту, встановленого на вежі ракети-носія Super Heavy, після квітневої спроби, яка закінчилася невдачею приблизно через чотири хвилини після старту. Головною метою випробувального польоту було відірвати зореліт від землі та вивести його до космосу. Це стало б ключовим кроком на шляху до реалізації амбітної мети SpaceX – створення великого багатоцільового космічного корабля, здатного наприкінці цього десятиліття відправити людей та вантажі на Місяць для NASA, а у перспективі – на Марс.

Перший запуск Starship відбувся 20 квітня. Під час першого запуску ракети-носія Starship частина двигунів Raptor, встановлених на ракетоносії Super Heavy, вийшли з ладу. Це спричинило втрату стійкості ракети. Ілон Маск заявив, що для успішного запуску ракети може знадобитися кілька спроб. Ракета Starship є ключовим елементом його плану по доставці вантажів і людей на Марс.

Новини по темі: Космос SpaceX