Завантажити ще

Б'ємо точково та акуратно: в які ворожі цілі на Донбасі потрапили ракети ЗСУ

Б'ємо точково та акуратно: в які ворожі цілі на Донбасі потрапили ракети ЗСУ
Фото: REUTERS

Останнім часом все частіше в новинах з'являються повідомлення про «прильоти» в аеродроми та корабельні доки, а також школи та дитсадки, які давно вже не бачили дітей, натомість стали  "логовом" для російських бойовиків. Українські збройні сили завдають по них акуратних точкових ударів, мінімізуючи ризики для мирного населення і максимально знищуючи живу силу противника та його боєприпаси.

У які колись мирні будівлі, а нині місця розташування окупантів прилітали наші ракети на Донбасі, проаналізувала KP.UA

Школа операторів БПЛА у центрі Донецька

Увечері у вівторок, 7 листопада, у центрі Донецька пролунали вибухи. Імовірно, ракета HIMARS вдарила по території старого центру Донецька. Саме тут зібралися «центри ухвалення рішень»: з 2014 року у старих будівлях дореволюційної споруди знаходилися штаби так званої «народної міліції ДНР», а потім – ЗС РФ.

За словами місцевих жителів, залишки приватного сектору, збудованого на початку XX століття, коли Донецьк ще був Юзівкою, бойовики пристосували під приміщення для ведення інформаційної боротьби.

Також від інсайдерів стало відомо, що в цих будинках проходили підготовку оператори БПЛА, які потрапили під удар «Хаймарса».

Неподалік, на головній вулиці Донецька – Артема, знаходиться один із головних штабів російських бойовиків. В іншій історичній будівлі Донецька – Будинку Гореліка – також розташований один із «штабів» росіян.

У цьому районі майже немає пішохідного руху, лише ходять 1-2 автобуси або маршрутних таксі з найближчої автостанції «Центр». Про загиблих мирних жителів не повідомляється, а скільки загинуло військовослужбовців армії країни агресора, досі не відомо.

Непримітна будівля у донецького «Мотеля», швидше за все, була одним із штабів окупантів. Фото: t.me/itsdonetsk

Непримітна будівля у донецького «Мотеля», швидше за все, була одним із штабів окупантів. Фото: t.me/itsdonetsk

Прощавай, курортний пансіонат – і окупанти, що знаходилися в ньому

А днями в курортному селищі Сєдове, яке знаходиться в окупованій частині Донецької області, українські ракети вдарили по пансіонату «Дружба», в якому базувалися військові ЗС РФ. А також знаходився «невеликий» склад боєкомплекту, що детонував кілька годин, дивуючи місцевих жителів, які не чекали такої каверзи від «визволителів» - додумалися розмістити БК у густій ​​пансіонатній забудові берегової лінії.

У МНС РФ пригоду офіційно назвали побутовою пожежею та закликали не вірити фейкам про точковий удар ЗСУ. Однак навіть російські воєнкори визнали, що сталася атака ракетами Storm Shadow/ATACMC.

Збройні сили України зберегли інтригу, так і не розповівши, що саме прилетіло до Сєдового, проте версія із побутовою пожежею не витримує жодної критики.

По-перше, селище Сєдове закрите на в'їзд сторонніх, людей без місцевої прописки відсікає суворий блокпост. Бо в селищі розміщені російські військові та кілька будівельників із ближнього зарубіжжя, зайвих очей тут не люблять.

По-друге, навіть у літній сезон кожного відпочиваючого пильно перевіряли на в'їзді.

По-третє, пансіонат "Дружба" донецької шахти ім. Абакумова давно покинутий, однак оскільки бомжів у набитому вояками селищі не водиться, версія про пожежу, влаштовану безпритульними або проводкою, що коротнула (яка кілька років не працює), відкидається.

Про постраждалих не повідомляється. Ракети прийшли точно в ціль. Сусідні будинки навіть залишилися з цілим склом. До лінії фронту – близько 100 км.

Пожежа в пансіонаті курортного Сєдово. Фото: t.me/itsdonetsk

Пожежа в пансіонаті курортного Сєдово. Фото: t.me/itsdonetsk

Новорічний подарунок окупантам у Макіївці

Новорічне влучення ракети ЗСУ до будівлі колишнього ПТУ № 16 у Макіївці прогриміло по всіх ЗМІ, як наших, так і ворожих. Звичайно, з різною оцінкою. Російські пропагандисти кричали, що українці зруйнували чи то дитячий садок, чи то школу…

Насправді в екс-ПТУ поселили сотні «мобіків» із Саратовської області, а заразом занесли і солідний боєкомплект. Ну, як занесли – поставили біля будівлі на вулиці, не замаскувавши.

У ніч із 31 грудня на 1 січня «мобіки» навряд чи встигли дослухати новорічний виступ свого «обнуленого гаранта конституції», коли до їхньої «казарми» прилетів HIMARS. Кілька днів у «міноборони РФ» намагалися приховати втрати особового складу, доки не було озвучено цифру майже 500 осіб. Плюс техніка. Досі росіяни шукають, хто винний. Втім, будемо чесними – ніхто нікого не шукає, всі вдали, що нічого не було.

ПТУ у Макіївці у новорічну ніч було практично зруйновано. Фото: t.me/itsdonetsk

ПТУ у Макіївці у новорічну ніч було практично зруйновано. Фото: t.me/itsdonetsk

Удар по секретній будівлі у центрі Донецька

Навесні 2023 року штаб-офіс Росгвардії в Калінінському районі Донецька отримав полум'яний привіт від ЗСУ у вигляді, імовірно, ракети HIMARS. Одиночна офісна будівля, що стояла неподалік школи та типових трьох- і п'ятиповерхівок, ніколи не привертала уваги і вважалася закритою з 2014 року. Цей куточок міста не можна назвати прохідним – перехожих досить мало, як і машин, хоча це майже центр міста.

«Хаймерс» прилетів точнісінько в коробку будівлі, відправивши на той світ («на концерт Кобзона», як похмуро іронізували в соціальних мережах) одразу 12 окупантів, а понад півсотні, як повідомлялося, лягли на лікарняні ліжка з різними пораненнями.

У будинках навпроти від ударної хвилі вибуху вилетіли кілька шибок – пластикові рами залишилися цілими. Мирні люди не постраждали, навіть проїжджу частину дороги не пошкоджено.

Удари в цьому районі були неспроста: за кілька метрів від цієї точки на виїзді з Донецька до Макіївки, колишньої будівлі Нацгвардії України, розташувалися російські бойовики. Їхня «база» виявилася затиснутою будинками приватного сектору, проте росіян це не бентежило: мирні давно вже виконують роль «живого щита» і не більше. Загиблих серед мирного населення немає.

Злетіли на повітря вагони та «логово»

Через кілька днів акуратний удар знищив цистерни із нафтопродуктами на околиці Донецька, на вантажній залізничній станції «Мушкетове». Декілька людей було поранено. Росіяни заявили про одного загиблого, проте жодних доказів цього не надали. У темний час доби на цій території могли знаходитися тільки бойовики. До приватного сектору там значна відстань, тому мешканці відбулися переляком та у декого вибитим склом. А це у Донецьку пошкодженням не вважається.

В останній день жовтня «логово» рашистів в окупованій Єгорівці Волноваського району також потрапило під точний удар ЗСУ. Очевидці повідомляють про загибель щонайменше 60 бойовиків, 30 було доставлено до лікарень із пораненнями різного ступеня тяжкості.

Пожежа на залізничній станції «Мушкетове» залишила супротивника без кількох цистерн із пальним. Фото: REUTERS

Пожежа на залізничній станції «Мушкетове» залишила супротивника без кількох цистерн із пальним. Фото: REUTERS

Замість підсумку

Необхідність отримання від західних партнерів високоточних ракет, про яку місяцями просять українські військові, очевидна. З їх допомогою можна вражати бойові цілі на значній відстані від лінії фронту і змушувати противника поглиблювати тилову зону, втрачаючи при цьому в логістиці, швидкості та захищеності своїх об'єктів.

Саме завдяки високоточним ракетам у середині 2022 року почав суттєво змінюватися малюнок бойових дій – коли на озброєнні ЗСУ з'явилися перші установки HIMARS, оснащені ракетами GMLRS з дальністю ураження до 80 км.