Завантажити ще

В мережі з’явилось фейк-відео із Залужним, який закликає до перевороту

В мережі з’явилось фейк-відео із Залужним, який закликає до перевороту
Фото: facebook.com/watch/GeneralStaff.ua

Російські та проросійські ресурси запустили діпфейк з Головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним, який нібито закликав до держперевороту. Як повідомляє Центр протидії дезінформації (ЦПД), відеозвернення несправжнє.

- Ворожі TG-канали координовано поширюють діпфейки відеозвернення Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного, у яких він нібито закликає населення України вийти на площі своїх міст, а військових – не підкорятися «злочинним наказам» влади.  Воно (відео) було створене та поширене рашистами за допомогою технології діпфейк у ТікТок, X та Telegram. Автором цього «кіно» виступив TG-акаунт «Радіо Труха», - наголосили в ЦПД.

В центрі запевнили, що Валерій Залужний не виступав зі зверненням і не закликав до військового перевороту. І додали, що, розповсюджуючи подібні фейки, ворог прагнув посіяти панічні настрої серед населення та запевнити у розколі між владою і військовими.

Раніше сам Залужний розповідав, що невідомі почали  надсилати повідомлення відомим людям із пропозиціями та запитами провокаційного характеру від імені головкому ЗСУ.