Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
17 квiтня
Завантажити ще

Спалах гепатиту у Вінниці: 141 пацієнт у лікарні, школярів відправили на дистанційку

Спалах гепатиту у Вінниці: 141 пацієнт у лікарні, школярів відправили на дистанційку
Фото: t.me/mozofficial

У Вінниці стрімко зростає кількість постраждалих від вірусного гепатиту А зростає. Станом на вечір 27 жовтня у лікарні перебуває 141 пацієнт. Їхній стан – середньої тяжкості. Про це повідомляє прес-служба МОЗ.

- Йде епідеміологічне розслідування та всі необхідні обстеження. На місці працює команда епідеміологів та спеціалістів Вінницького обласного центру контролю та профілактики хвороб та групи реагування Центр громадського здоров'я України. Комплексно вже є результати понад 150 проб із навколишнього середовища, додатково проводяться перевірки стихійних ринків та води. Джерело інфікування ще не встановлено, – розповіли у міністерстві.

В суботу. 28 жовтня, команда МОЗ на чолі з головним державним санітарним лікарем Ігорем Кузіним прибуде до Вінницької області, щоб вивчити ситуацію на місці та вжити всіх необхідних заходів для встановлення джерела інфікування, додали у МОЗ.

Тим часом Вінницька міськрада повідомляє, що у зв'язку зі спалахом захворюваності усі школи Вінниці з понеділка, 30 жовтня, будуть переведені на дистанційне навчання. Рішення про дистанційне навчання ухвалене з метою безпеки дітей, зазначили чиновники.

Гепатит А - це вірусне захворювання, що вражає печінку і може мати як легкий, так і тяжкий перебіг. Вірус гепатиту А передається внаслідок вживання забруднених продуктів або води через недотримання особистої гігієни, а також у сім'ях, коли інфікована людина готує їжу для всіх членів сім'ї.